Xi
Polecamy podobne produkty

Czekolada! Już na sam dźwięk tego słowa, w ustach pojawia się znany smak. Kto potrafi się jej oprzeć? Z pewnością nie jest to mały chłopiec imieniem Charlie, którego właśnie czeka największa przygoda w jego życiu.

"Charlie i fabryka czekolady" to opowieść o chłopcu, którego życie nie rozpieszczało. Charlie mieszka razem z rodzicami oraz dwoma dziadkami i dwiema babciami maleńkim domku. Choć rodzina od kilku lat boryka się z problemami finansowymi, nie brakuje im miłości i ciepła, jakim nawzajem się otaczają. Charlie, jak każde dziecko uwielbia słodycze, a w szczególności czekoladę. Dlatego jego rodzina, raz w roku sprawia mu tę przyjemność i z okazji urodzin prezentuje mu tabliczkę ulubionego przysmaku.

W miasteczku, w którym mieszkają, znajduje się wielka Fabryka Czekolady pana Wonki. Przez długi czas była zamknięta dla zwykłych ludzi, jednak pewnego dnia w gazetach pojawia się informacja o tym, że pan Wonka umieścił w pięciu swoich czekoladach, pięć Złotych Talonów, które upoważniają do jednodniowej wizyty w Fabryce. Czy Charliemu uda się odnaleźć Złoty Talon? Jak wygląda fabryka od środka? Jakie dzieci będą miały to szczęście i zwiedzą tajemniczą fabrykę?

W środku Willy Wonka przygotował dla dzieci ogrom niespodzianek. Jego Fabryka Czekolady jest naprawdę wyjątkowa, nic więc dziwnego, że produkuje on najsmaczniejsze słodycze na świecie. W fabryce może oddać wodze fantazji, bo tam wszystko, ale to naprawdę wszystko jest możliwe.

"Charlie i fabryka czekolady" to opowieść nie tylko o spełnianiu marzeń, ale i o ludzkich relacjach. Każde z dzieci, które odwiedziło fabrykę, może Cię czegoś nauczyć. Cudowne opisy sprawiają, że czytając, sam przeniesiesz się do tego magicznego miejsca i zobaczysz, jak wyglądają prawdziwe cuda. Najważniejsze to jednak zrozumienie co tak naprawdę w życiu jest ważne, co stanowi sens życia. Czy to sława, pieniądze, popularność i nowoczesne technologie? Czy może jednak rodzina, na którą zawsze można liczyć?

Roald Dahl i jego dzieła już od lat wciągają zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Pełne bajecznych i magicznych scen opowiadania mają też w sobie trochę mroku i tragedii. Niektóre z jego książek doczekały się ekranizacji tak, jak :

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


2996165
Ładowanie...