Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN
 • Książki
 • Poradniki
 • Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce

Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce

"Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" to opowieść o poszukiwaniu drogi do wolności i samoświadomości. Marianna Gierszewska pisze o walce ze swoimi ograniczeniami. Wspomina trudne sytuacje życiowe oraz pisze o emocjach. Opowiada przy tym o bólu i wytrwałości, jaka często z niego wynika. Chce podzielić się z innymi osobami swoim doświadczeniem życiowCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Otwarte
 • Data premiery: 2022-09-28
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 280
 • Wymiary: 209 x 161

"Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" to opowieść o poszukiwaniu drogi do wolności i samoświadomości. Marianna Gierszewska pisze o walce ze swoimi ograniczeniami. Wspomina trudne sytuacje życiowe oraz pisze o emocjach. Opowiada przy tym o bólu i wytrwałości, jaka często z niego wynika. Chce podzielić się z innymi osobami swoim doświadczeniem życiowym, a przy tym radością oraz prawdziwym zachwytem nad codziennym życiem. Jak sama twierdzi, to książka po prostu o tym, jak być tak naprawdę.

Marianna Gierszewska pisze o byciu sobą w podlegającym ciągłym zmianom świecie. Pomaga czytelnikom odkryć, jak zaprzyjaźnić się z własną osobowością, wadami i zaletami. Radzi, jak żyć po swojemu, a nie według oczekiwań innych ludzi. To piękna opowieść o poszukiwaniu niezależności oraz odkrywaniu własnego charakteru. Zobacz, jak pokonać własne ograniczenia i żyć według swoich zasad!

Autorka podejmuje tematykę niełatwych relacji międzyludzkich, pisząc o niemożliwych do spełnienia oczekiwaniach, jakie często spotykają współczesne kobiety. Z czego wynikają odczuwane wciąż lęki? Jak zrozumieć swoje emocje? W jaki sposób poradzić sobie z tym, co mówią inni ludzie? "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" to wyjątkowa opowieść o poszukiwaniu siebie w szybko zmieniającym się świecie i zachowywaniu własnego zdania w morzu opinii oraz przeciwstawnych poglądów. Odkryj wspaniały poradnik, dzięki któremu zrozumiesz, co oznacza prawdziwa wolność!

Pełna emocji opowieść Marianny Gierszewskiej zachęca do przemyślenia życiowych wyborów i wspiera w odkrywaniu własnych potrzeb, a przy tym mówieniu o nich głośno. To trening budowania silnej osobowości, niezależnej od opinii innych osób. Ten poradnik pomaga przeciwstawić się krzywdzącym poglądom na temat roli kobiety w społeczeństwie oraz otwiera nową drogę do rozwoju własnego potencjału.

Marianna Gierszewska jest znaną aktorką, działaczką społeczną i współzałożycielką firmy Tutti, produkującej bieliznę dla stomiczek. Prowadzi warsztaty dla kobiet w całej Polsce. Założona przez nią platforma Okolice Ciała pomaga kobietom w wyrażaniu siebie, szanowaniu własnego ciała oraz prowadzeniu rozmów o emocjach. Warsztaty indywidualne i grupowe, kursy oraz poradniki tej autorki zdobyły dużą popularność. Marianna Gierszewska pomaga kobietom w zmaganiach z oczekiwaniami społecznymi. W wolnych chwilach chętnie wybiera taniec, sport lub medytację.

Szukasz ciekawych książek motywacyjnych? W kategoriach "Poradniki" i "Książki" znajdziesz najnowsze tytuły uznanych autorów!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3270641
Tytuł
Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
280
Data premiery
2022-09-28
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
209 x 161
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.36
Długość
155
Głębokość
210
Wysokość
161
Cena detaliczna
59,99 zł
Nasza cena
47,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,3/5
4 recenzje
 • 5
  1
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Wiktoria K. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-11-12
  Książka Marianny Gierszewskiej- może na pierwszy rzut oka przypominać poradnik, jest to jednak część szerszej autobiografii, pięknej w swojej istocie. Autorka, a zarazem aktorka, porusza wiele istotnych kwestii. Począwszy od dzieciństwa, dojrzewania, doświadczeń, choroby, po miłość, wolność i lęk. Są to tematy przedstawione na podstawie życiorysu, opisuje ona jej osobiste historie rodzinne, szkolne (ją jako córkę, siostrę, wnuczkę; od okresu przedszkola, po szkołę teatralną, z której zrezygnowała), po już dorosłe życie (gdzie przyjmuje świadomą rolę partnerki, matki i przede wszystkim siebie). Opisuje różne elementy, zarówno te pozytywne i negatywne, (moment bycia oskarżoną o coś czego nie zrobiła, w co uwikłały ją jej koleżanki, a za co musiała jako jedyna ponieść konsekwencje; tłumienie jej własnych emocji przez innych, w tym głównie nauczycieli czy obawy bliskich; ale też odwagę np. w czasie wywiadu podczas którego mówi dziennikarce, że to ona nie jest jeszcze gotowa go przeprowadzić- i ma racje). Każdy ma swoją historię. Widzimy tu wiele pokoleń bólu z jakim zmagała się nie tylko ona, lecz i inni (kobiety przychodzące do niej w jej nowej pracy czy wykładowcy na jakich miała okazję trafiać, a nawet jej rodzice) jest to rodzaj cierpienia, których przyjmuje formy zarówno fizyczne jak i na poziomie mentalnym. Marianna jednak nie pozwala nam się załamać, daje nam odwagę byśmy przyjęli negatywne emocje oraz postawili przed sobą pytania, dając ujście szczerym też odpowiedziom. Dzięki udokumentowanym przez nią rozmowom z jej pacjentami, sami przechodzimy przez samopoznanie i zauważamy schematy jakie podświadomie dotyczyły nas lub naszych przodków, a także, że jesteśmy w stanie wyjść spoza ich ram. Książkę ze względu na perspektywę zaliczyłabym do literatury kobiecej. W głównej mierze dotyka ona bowiem ich, w różnych wymiarach ról- córek, matek, sióstr, partnerek, zwyczajnie nas (!) samych- kobiet. Jednakże nie twierdzę, że mężczyźni powinni zamykać książkę czy swój głos oraz opinię na nią. Widzimy też fragmenty ojców, mężczyzn, a choć jest ich z pewnością tutaj mniej, w naszym prawdziwym życiu spotkamy się z nimi tak samo, a oni spotkają się z nami. Lektura jest dla nas tym co wyciągniemy z niej sami, być może szansą poznania nas samych, bliżej bądź dalej, lub zrozumienia innym nam czy po prostu pozycją do odhaczenia. Autorka zachęca nas jednak do otwarcia serca, po pierwsze na prawdę o sobie. Zachęcałabym do czytania jej też w rodzinie między- pokoleniami, a także do rozmowy. Troska nie jest obca narracji podanej nam i być może pomoże przyjrzeć się ranom czy bliznom z przeszłości.
 • Wioletta F. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-28
  Książka dla mnie była zaskakująco dobra, ciepła, taka z serca. Widać, że autorka pisze szczerze, że to płynie z jej przepracowanych problemów, że to jest szczere i wyzwalające. I ogólnie uważam, że książka ma więcej plusów, ale może być krzywdząca. Po pierwsze każdy człowiek ma inną historię i każdy człowiek ma optymalny nurt psychoterapii. Autorka pisze o wtłaczaniu nas w ramy i wtłacza nas w ramy, mam nadzieję, że to zrozumiałe ;) niemniej książkę oceniam pozytywnie i uważam, że to ważny głos w walce z narzuconymi normami, które dziwnym trafem obowiązują głownie kobiety.
 • Aneta G. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-21
  Autorka dobrze "gada", ale...absolutnie nie zgadzam się z diagnozami, które wystawia i wyjaśnieniami, które serwuje naszemu pokoleniu. Nasze problemy biorą się z różnych źródeł, naprawdę nie za wszystkie nasze problemy odpowiadają rodzice. Jakby Pani Marianna poprzestała na własnym doświadczeniu i na płynących z niego wnioskach, może delikatnie podpartych psychologią, po konsultacji ze specjalistą, książka byłaby wspaniała. A tak to jest bardzo ciepła, mądra, a po części absolutnie odjechana w negatywnym znaczeniu. Kwestie psychologiczne zostawiłabym jednak uczonym.
 • Zaispirowanawkuchni G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-09-28
  Kiedyś przez zupełny przypadek trafiłam na konto Marianny Gierszewskiej i muszę przyznać, że przepadłam. Jak ta dziewczyna mądrze gada. A kojarzyłam ją z roli w serialu ale nie miałam pojęcia o tym z czy się zmagała. Kiedy pojawiła się informacja o jej książce stwierdziłam, że muszę ją mieć. Dzięki dobrej duszyczce miałam możliwość przeczytać ją przed premierą. Jest to książka "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce". Autorka pokazuje nam swoją drogę, którą przeszła. Jako dziecko była grzeczną dziewczynką, która spełniała oczekiwania wszystkich, nawet nie zastanawiając się czego tak naprawdę ona by chciała. Jako nastolatka zachorowała na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i po prawie 4 latach choroby, walce o swoje życie postanowiła zejść ze swojej obecnej drogi i jako dorosła kobieta zacząć żyć w zgodzie ze sobą. Marianna na bazie swoich doświadczeń daje nam wskazówki jak osiągnąć równowagę dla siebie i swojego ciała. Ta książka jest dla każdej z nas. Daje do myślenia, szczera, pełna bólu ale i radości. Przepełniona emocjami, które uczą nas jak odnaleźć miłość do samej siebie. Gorąco Wam polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 4. marca, poniedziałek
0,00 zł

Produkty od autora:


3270641
Ładowanie...