Xi
 » Książki dla dzieci

Najczęściej kupowane razem

Być jak kapibara
16,49 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
42,98 zł

Czy to świstak? Mysz? A może wydra? Dziwny ten zwierzak. Duże zęby jak u bobra. Prostokątny pyszczek jak u psa. Nie dajcie się zwieść pozorom! To kapibara, największy na świecie gryzoń!

Na punkcie tego uroczego zwierzaka oszalał ostatnio cały świat. Kapibara szturmem podbiła internet i stała się bohaterem wielu zabawnych historii i memów. Znają ją nawet najmłodsze dzieci i z wypiekami na twarzy śledzą kolejne internetowe przygody gryzonia.

Michela Fabbri wykorzystała internetową popularność stworzenia i stworzyła sympatyczną opowieść o świadomym życiu w zgodzie z samym sobą. Bez pośpiechu i nerwów. Tu i teraz.

"Być jak kapibara" - o czym jest ta książka?

"Być jak kapibara" to niebanalna autoprezentacja pewnej niedużej kapibary. Bohaterka opowiada czytelnikom o sobie, swoich upodobaniach i pasjach. Nie boi się mówić o swoich emocjach. Przyznaje, że na zewnątrz gra twardzielkę, ale w głębi duszy jest wrażliwa i bezbronna. Potrzebuje bliskości innych stworzeń i nieustannie szuka przyjaciół.

Lubi zwyczajne życie. Czerpie satysfakcję z codzienności i prostych, zupełnie banalnych, rzeczy. Nie szuka w życiu sławy i nie potrzebuje wielkich sukcesów. Blichtr świata jej nie zajmuje. Od blasku reflektorów woli spokojne spacery na łonie natury.

Filozoficzne refleksje małej kapibary mogą stać się remedium na bolączki współczesnego świata i próbą odpowiedzi na pytania ludzi o sens istnienia.

"Być jak kapibara" - opinie

Książka "Być jak kapibara" uświadamia czytelnikom co w życiu jest naprawdę ważne. Krótkie teksty zachęcają wszystkich do autorefleksji i odkrywania pięknej sztuki uważności. Z pomocą kapibary odbiorcy w każdym wieku mają okazję docenić wartość prostego życia i zwyczajnych spraw.

Z oszczędnymi słowami znakomicie współgra elegancka szata graficzna. Całość utrzymana jest w duchu przyjemnego minimalizmu.

Dzięki stonowanej formie autorka unika moralizatorskiego tonu i nie ocenia niczyjego postępowania. Pokazuje po prostu inne, bardziej świadome, podejście do świata. To antidotum na krzykliwą, przebodźcowaną rzeczywistość, pełną agresji i innych negatywnych emocji.

Ta niebanalna publikacja będzie znakomitym prezentem zarówno dla każdej osoby, która śledzi medialne trendy i uśmiechem reaguje na kolejne inicjatywy z kapibarą w roli głównej, jak i dla wszystkich tych, którzy szukają spokoju i sposobu na odzyskanie kontroli nad swoim życiem.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3407723
Ładowanie...