Xi

Czy jest w Polsce ktoś, kto nie zna utworów Jana Brzechwy? Jego twórczość dla dzieci zachwycała już naszych rodziców i dziadków! Od lat wiersze autora znajdują się również na listach lektur, rozweselając kolejne pokolenia, ale także przekazując uniwersalne wartości. Nowe wydanie klasycznego zbioru, zawierającego znane wszystkim wiersze dla dzieci, to świetna okazja, by przypomnieć sobie utwory Brzechwy, a także spróbować zainteresować nimi swoje dziecko. Na twórczości tego autora wychowało się kilka pokoleń polskich dzieci. Wiersze Brzechwy nie straciły jednak swojej aktualności. Współcześnie nadal zachwycają barwnym językiem, wciąż przyciągając kolejnych, nowych czytelników.

Dzięki tej książce dzieci mogą zapoznać się z ponadczasowymi utworami o wesołej tematyce, które niejeden raz potrafią zaskoczyć. To świetna okazja, by przekazać dziecku wartościową naukę w sposób pełen radości! Warto zwrócić uwagę także na kolorowe ilustracje Aleksandra Jasińskiego, cenionego grafika, którego twórczość jest barwna oraz pełna szczegółów. Duży format książki ułatwia wspólne przeglądanie i czytanie z dzieckiem, a także ułatwia przyglądanie się poszczególnym elementom ilustracji oraz przewracanie kartek. Książka ma solidną, twardą oprawę.

Jan Brzechwa to sławny poeta i powieściopisarz, znany z utworów dla dzieci oraz twórczości satyrycznej przeznaczonej dla dorosłych. Pracował jako adwokat i radca prawny. Był twórcą licznych wierszy oraz piosenek, pisał także scenariusze i teksty dla kabaretów. Przetłumaczył wybitne dzieła literatury rosyjskiej. Dzięki niemu polski odbiorca mógł poznać utwory Puszkina lub Czechowa. Był kuzynem Bolesława Leśmiana, a naprawdę nazywał się Jan Wiktor Lesman. Brzechwa został w 1953 r. odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jego utwory trafiły również na listę lektur szkolnych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


815330
Ładowanie...