Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Bogaty ojciec, biedny ojciec

“Bogaty ojciec, biedny ojciec” to bestsellerowy poradnik nowoczesnego, biznesowego podejścia do zarabiania pieniędzy!Robert Kiyosaki odpowiada na pytanie, jak się realnie bogacić - i robi to w sposób, który wywróci do góry nogami wszystkie Twoje dotychczasowe przekonania na ten temat. Amerykański inwestor zjadł zęby na prowadzeniu biznesu, a jego publikacje poświęcone tematyce przedsiębiorczości pCzytaj więcej

“Bogaty ojciec, biedny ojciec” to bestsellerowy poradnik nowoczesnego, biznesowego podejścia do zarabiania pieniędzy!

Robert Kiyosaki odpowiada na pytanie, jak się realnie bogacić - i robi to w sposób, który wywróci do góry nogami wszystkie Twoje dotychczasowe przekonania na ten temat. Amerykański inwestor zjadł zęby na prowadzeniu biznesu, a jego publikacje poświęcone tematyce przedsiębiorczości przyczyniły się do sukcesów kolejnych pokoleń właścicieli firm. I Ty możesz znaleźć się w ich gronie - pod warunkiem, że otworzysz umysł i zapomnisz o tradycyjnym podejściu do biznesu!

Kiyosaki poddaje surowej ocenie dominujący sposób myślenia o pieniądzach i karierze zawodowej, wpajany nam w domach i szkołach, a w książce reprezentowany przez figurę "biednego ojca". W myśl tej postawy tajemnica sukcesu finansowego kryje się w pięciu się po kolejnych szczeblach drabiny korporacyjnej oraz mozolnym oszczędzaniu środków emerytalnych, które w dalszej perspektywie mają zapewnić nam godziwe warunki życia. Ale czy możemy być pewni, że tak się stanie? Dynamiczne zmiany na światowych parkietach i krajowych rynkach gospodarczych dowodzą, że jedyne, czego możemy się spodziewać, to niespodziewanego.

Przeciwstawiony "bogaty ojciec" widzi klucz do sukcesu w ciągłym pomnażaniu zysków na drodze inwestycji. Fortunę zrobi ten, kto wybija się ponad przeciętność, potrafi zamienić swój czas i posiadane środki w prężne aktywa, generujące stały przychód i umożliwiające większą elastyczność w podejmowaniu życiowych decyzji.

Autor omawia także kwestię ryzyka związanego z omawianą strategią, a mówiąc ściślej - obaw i wątpliwości, jakie owo ryzyko wywołuje. Kiyosaki podkreśla, że nie powinny być one czynnikiem przesądzającym o podejmowanych decyzjach, ponieważ ryzyko jest konieczną częścią inwestycji; odwaga w połączeniu z kreatywnym spojrzeniem na posiadane aktywa, spostrzegawczością i otwartym umysłem przynosi znakomite efekty w postaci rosnących wpływów na konto. Takie podejście pozwala uniknąć także groźnego wypalenia zawodowego i związanego z nim poczucia żalu za utraconymi możliwościami.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
159320
Tytuł
Bogaty ojciec, biedny ojciec
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
208
Data premiery
2006-01-01
Rok wydania
2006
Wymiary produktu [mm]
226 x 153
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
225
Głębokość
150
Wysokość
13
Cena detaliczna
34,00 zł
Nasza cena
23,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
40 recenzji
 • 5
  35
 • 4
  1
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  2
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Amelia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-21
  Mam i uwielbiam. Na pewno będę do niej wracała. Jeśli ktoś się zastanawia to nie ma nad czym - klasyk! Świetna książka na początek rozwoju :)
 • Mateusz J. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-05-10
  Książka ta pokazuje młodość autora, który chcąc zostać bogatym zaczyna pracę u ojca kolegi, aby uczyć się o biznesie, przekazując tym samym czytelnikowi wiele rad, które potrafią uzmysłowić, że warto inwestować w aktywa, gdyż to one pozwalają zdobyć bogactwo. Jednakże, moim zdaniem jestem tam za mało praktycznych porad, a te które są podane raczej w Polsce się nie sprawdzą. Można się dowiedzieć między innymi, że warto przebywać z ludźmi mądrzejszymi oraz warto dobrze opłacać swych pracowników, gdyż dzięki temu będą lepiej dla nas pracowali, co pozwoli na większe zyski, tak jak to pokazuje zasada - dobro wraca ze zdwojoną siłą. W całej książce mało jest jednak rad inwestycyjnych, gdyż jedyne co poleca autor to te w aktywa, które według niego są w zasadzie jedyną i najlepszą metodą, na powiększenie swojego majątku. Zatem książka ta jest raczej dla osób, które chcą zdobyć parę przydatnych informacji pozwalających na lepsze zarządzanie swoją firmą. Może ona również być czymś w stylu pozycji wartej do przeczytania, przed całkowitym wejściem w świat inwestycji, głównie w nieruchomości lub akcje firm. Nie można jej jednak traktować jako kompletnego poradnika mającego pozwolić na spróbowanie własnych sił w tych dziedzinach. Jeżeli chodzi o jakość wykonania to oceniam ją naprawdę pozytywnie. Nie zamyka się podczas czytania, a sama stylistyka jest na prawdę ładna. Pomijając aspekty dotyczące zawartości (zawarta w niej wiedza) to książkę czyta się również przyjemnie, co może wpłynąć na dalszą chęć samorozwoju. Do zabezpieczenia przesyłki też nie mogę się przyczepić, gdyż otrzymałem ją w stanie wręcz idealnym.
 • Marek K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-01
  Jeśli ktoś szuka sposobu na zmianę swojego życia - wskazuje kierunek. Dodatkowo otwiera oczy na różnorakie mechanizmy socjotechniczne, które funkcjonują w społeczeństwa, o których na co dzień się nie myśli. Polecam, każdemu otworzy oczy na nowe horyzonty.
 • Artur G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-26
  Obowiązkowa pozycja dla osób szukających odmiany w swojej karierze. Książka działa jak " mind setter" sprawia, że w nowy sposób spoglądamy na otaczająca nas rzeczywistość, pomaga zrozumieć dlaczego bogaci są coraz bogatsi, a klasa średnia zjeżdża po równi pochyłej.
 • Magdalena G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-29
  Książka zatytułowana „Biedny Ojciec, Bogaty Ojciec” autorstwa amerykańskiego biznesmena i inwestora Roberta T. Kiyosaki jest zdecydowanie moją ulubioną książką. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to mój numer jeden. Książka ta motywuje i napędza do dalszego rozwoju. Pokazuje jak myślą i czym kierują się ludzie biedni, a czym bogaci. Czytając ją, uśmiech nie schodził mi z ust, a momentami wręcz śmiałam się na głos! Książkę przeczytać można w 1 -2 wieczory, jest tak bardzo wciągająca! Jestem nią wręcz zachwycona, autor pisze w bardzo zrozumiały sposób, a historie jakie opisuje w swojej książce rodzice powinni opowiadać własnym dzieciom lub nawet samemu je stosować. Ta książka powinna być w każdym domu i nie rozumiem dlaczego właśnie takich książek nie czytamy w szkole jako „lektury obowiązkowe”. Ta książka uczy życia, pokazuje wiele szans, ale i zagrożeń, płynie z niej mądrość nie do opisania. Czytając można wręcz poczuć emocje jakie towarzyszyły autorowi podczas opisywanych historii. Jestem pod wielkim wrażeniem, zarówno książki, zawartej w niej wiedzy jak i samego autora. Podziwiam, to jakim kreatywnym, zdeterminowanym i odważnym dzieckiem był w młodości ten wspaniały człowiek, nic dziwnego, że osiągnął sukces. Odkąd przeczytałam jego pierwsze dzieło marze o spotkaniu i chwili rozmowy z tym człowiekiem, jest dla mnie niesamowitą inspiracją. Żałuje, że tak późno powyższa książka pojawiła się w moim życiu. Zdecydowanie polecam. Czy książka jest warta swojej ceny? Powiedziałabym, że wręcz jest bezcenna i warto mieć ją zawsze „pod ręką”. Drogi czytelniku jeśli jeszcze się nad nią zastanawiasz, nie trać więcej czasu bo zakupu tej książki, na pewno nie będziesz żałował. Sama nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych książek Roberta T.Kiyosaki, a tak między nami mam je już na swojej liście przyszłych zamówień. Życzę Ci wspaniałych chwil z powyższą książką!
 • Julita Ż. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-05
  Naprawdę świetna książka. Nigdy nie sądziłam ze książka może tak wciągnąć. Polecam przeczytać.
 • Monika R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-08
  Napisana bardzo przystępnym językiem, książka która jest w stanie zmienić twój pogląd na świat, postrzeganie go. Polecam.
 • fabian Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-22
  Bardzo ciekawa opcja. Otworzyła mi kolejne drzwi w kierunku biznesu.
 • Jakub B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-10
  Świetna książka która pokazuje jak bardzo można zmienić swoje dotychczasowe życie. Ukazuje jak działa świat.
  Inspiruje by wziąć życie w swoje ręce i mądrze zarządzać pieniędzmi. Książka zdecydowanie warta polecenia, pozycja obowiązkowa dla początkujących inwestorów jak również zwykłych ludzi. Czyta się dobrze, lekko i przyjemnie, a treść i przekaz łatwo trafia do odbiorcy. Polecam.
 • Teresa K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Inspirująca i niosąca wiele nauki publikacja. Myślę o założeniu własnej firmy, ale jak każdej młodej osobie towarzyszy mi przy tym sporo wątpliwości i znaków zapytania. Po lekturze zmieniłam swój punkt widzenia na finanse i w ogóle przeorganizowałam swoją wiedzę ekonomiczną. Myślę, że warto poczytać Kiyosakiego, bo z jego słów płynie wiele mądrości, motywacji i mobilizacji do unikania schematycznych działań.
 • Karol B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  „Bogaty ojciec biedny ojciec” to pozycja, w którą warto zainwestować. Autor pokazuje nam schemat działań całkowicie oderwany od dotychczas znanych schematów. Zapewne podczas czytanie będziecie się nieco buntować czy dziwić jego poglądom, ale gwarantuję, że warto przeczytać do końca. Kiyosaki motywuje i pokazuje, że bez chęci oraz działania niczego się nie osiągnie.
 • Anna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  To książka, która uczy, inspiruje i motywuje do działania. Warstwa merytoryczna jest zdecydowanie warta pochwały, ale najbardziej spodobało mi się całkowicie inne podejście do tematu. Autor otwiera nam oczy na wiele aspektów. Serdecznie polecam.
 • Marta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Książka zdecydowanie warta zakupienia i przeczytania. Kiyosaki podchodzi do finansów, zarządzania i pracy w dość nieszablonowy, a może i dla niektórych kontrowersyjny sposób. Jeszcze przed przeczytaniem jego książki w moje ręce wpadła gra Cashflow i nie ukrywam, że dało mi to sporo do myślenia! Polecam każdemu, kto chce zbudować świadomość ekonomiczną oraz uzyskać kopa do działania.
 • Arkadiusz G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Uważam, że ta książka powinna być lektura obowiązkowa w szkole! Pozwala budować świadomość ekonomiczną, pozbawia schematycznego sposobu myślenia o finansach, motywuje do działania. Uważam, że to wiedza w pigułce na młodych. Książka pokazuje na czym się skupiać, a czego unikać, żeby osiągnąć sukces i niezależność finansową.
 • Sylwia Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Kiyosaki to mój mistrz! Przeczytałam jego książkę i naprawdę zmieniłam swoje podejście do finansów oraz zarządzania nimi. Uważam, że ta pozycja powinna być lekturą obowiązkową w szkole. Dzieci od najmłodszych lat powinny posiąść wiedzę o finansach i inwestowaniu. Polecam całym sercem!
 • Adam C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Lektura obowiązkowa dla osób, które chcą świadomi zarządzać finansami. Można z niej wyciągnąć wiele nauki i pożytecznych informacji, więc z pewnością najbardziej spodoba się osobom, które już prowadzą własny biznes lub dopiero myślą o jego założeniu.
 • Patryk N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Książka idealna dla każdego, kto chce zmienić swoja sytuację materialną. Zmusza do myślenia i pokazuje całkowicie inny, nieszablonowy pogląd na zarządzanie finansami. Być może nie do końca można przenieść treść tej lektury na polskiej realia. Pewnym jest jednak, że książka stanowi sporą dawkę wiedzy i warto ją przeczytać.
 • ja Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-02-08
  Sądzę, że jest to obowiązkowa lektura dla młodych osób, które nie zdążyły się jeszcze uwikłać w kredyty i pożyczki, a posiadają oszczędności, które chcieliby pomnażać. Nie znajdziecie tam jasnych wskazówek w co inwestować, ale JAK inwestować.
 • Dawid W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-01-05
  Warto siegnąć po tę pozycję. Jeśli taka tematyka nie jest Wam obca, to niczego zaskakującego się z nie dowiecie, aczkolwiek zawsze można wynieść coś dla siebie. Bardzo przyjemnie się ją czyta.
 • SW Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-10-08
  Bardzo ciekawa i inspirująca książka. Szybko się czyta i daje nam inne spojrzenie na temat bogacenia się.
 • Mateusz Klient niezweryfikowany
  5.0
  2015-02-07
  Książka zwraca uwagę na bardzo ciekawe aspekty dziedziny pieniędzy. Zachęca do czytania kolejnych książek autora.
 • mamulec Klient niezweryfikowany
  5.0
  2015-01-04
  Obowiązkowa lektura nie tylko dla ojców.
 • Marcin H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2013-01-21
  Książka świetna i polecam ją każdemu kto chce zdobyć wartościową wiedzę na temat pieniędzy.
 • Piastun Klient niezweryfikowany
  5.0
  2012-03-11
  Książka jest super. Wiele się z niej nauczyłam. Polecam wszystkim,którzy poważnie myślą o zarabianiu pieniędzy.
 • MG Klient niezweryfikowany
  5.0
  2011-05-20
  To rzeczywiście dobra książka
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 4. marca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


159320
Ładowanie...