Xi

Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii

Błoto słodsze niż miód to opowieść o kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy, dyktatora, który po zerwaniu sojuszy z Jugosławią, Związkiem Radzieckim i Chinami uwierzył, że Albania może stać się samowystarczalną twierdzą komunizmu. O ludziach z dnia na dzień skazywanych na zesłanie, tylko dlatego że urodzili się w niewłaściwej rodzinie lub szeptem w czterech ścianach próbowali samodzielnie myśleć. Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarne
 • Serie: Sulina
 • Data premiery: 2018-10-17
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 296
 • Wymiary: 197 x 135
Polecamy inne produkty z serii "Sulina" Zobacz wszystkie
Błoto słodsze niż miód to opowieść o kraju udręczonym terrorem Envera Hoxhy, dyktatora, który po zerwaniu sojuszy z Jugosławią, Związkiem Radzieckim i Chinami uwierzył, że Albania może stać się samowystarczalną twierdzą komunizmu. O ludziach z dnia na dzień skazywanych na zesłanie, tylko dlatego że urodzili się w niewłaściwej rodzinie lub szeptem w czterech ścianach próbowali samodzielnie myśleć. O krwawych buntach w obozach pracy, tragicznych ucieczkach z kraju zamienionego w bunkier, o życiorysach ofiarowanych na ołtarzu ideologicznego raju i o tych, którzy je miażdżyli, nie bacząc na konsekwencje.
Układając opowieści swoich bohaterów w chór przejmujących głosów, autorka odsłania fragment najczarniejszego okresu w historii Albanii i zapisuje kolejną kartę w księdze upadku wartości humanistycznych XX wieku.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
826125
Tytuł
Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
296
Data premiery
2018-10-17
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
197 x 135
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.36
Długość
195
Głębokość
125
Wysokość
25
Nasza cena
25,39 zł
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
16 recenzji
 • 5
  16
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Lucyna O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Bardzo dobry reportaż. Momentami wstrząsający, ale nadal wart uwagi. Dużo się mówi, dużo się pisze o przeszłości Europy środkowej. O Polsce, o Niemczech, czy nawet o Rosji. Ale mało kto orientuje się jak wyglądała przeszłość krajów bałkańskich, jak chociażby Albanii. Tam to dopiero był trudny, ciężki żywot. Zresztą wszystkiego a ten temat dowiecie się z tej pozycji, która mocno polecam.
 • Bozena F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-29
  Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii to książka, która ukazuje piekło jakie panowało w tym kraju nie tak dawno temu. Piekło w jakim przyszło żyć setkom ludzi. Niektóre relacje z wydarzeń były wręcz wstrząsające i wydawały się nawet nierealne, no ale tak było i nikt temu nie zaprzeczy. Autor wykonał kawał dobrej roboty. Zdecydowanie polecam.
 • Jolanta I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-30
  Bardzo wstrząsająca książka. trudna do lektury i polecam raczej ludziom o mocnych nerwach. Ja nie byłam w stanie przeczytać na raz, te relacje były wstrząsające. Nigdy bym nie pomyślała, że ludzie w Albanii przeżyli takie piekło. Jak widać, mało człowiek wie o historii Europy, interesujemy się tylko tym co u nas. No ale ludzie uczą się całe życie. Polecam lekturę bardzo mocno.
 • Jola Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-30
  Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii to jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. Pełna fantastycznych, szczerych opisów. Szczerze, to nie miałam pojęcia, ze było tam aż tak źle. To co działo się w Polsce, to był przy tym pikuś. Szczerze mówiąc to zastanawia mnie jak tam jest teraz, w obecnych czasach. Chyba pora ruszyć w jakąś podróż i przekonać się samemu.
 • Kacper I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-06-01
  Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii, to reportaż który ukazuje przeszłość kraju, który zazwyczaj, w oczach wielu Polaków uchodzi za fajny wakacyjny kierunek. Jednak ilu z nas tak naprawdę zna historie tego kraju, ilu zna tragiczne wydarzenia, które działy się tak naprawdę nie tak dawno? Powiem tylko tyle. Mocna książka, ale polecam.
 • Ireneusz H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Jedna z lepszych książek jakie dane mi było ostatnio przeczytać. Fajnie, że w ogóle komuś chciało się dotrzeć do źródeł, przenalizować je i spisać. Ja gdyby nie ta lektura nie wiedziałbym nawet, że w Albanii dochodziło kiedyś do takiego terroru. Teraz każdy ten kraj kojarzy jako fajną wakcyną destynację. Tymczasem jeszcze nie tak dawno temu dochodziło tam do takich dramatów. Świetna książka, czytałem z zapartym tchem, Polecam.
 • Waldemar R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Kiedy myślimy o komunizmie zazwyczaj nie mamy przed oczyma Albanii. Moje postrzeganie jednak zmieniło się po przeczytaniu "Błoto słodsze niż miód". Wiedziałem, że w Rumuni komunizm był gorszy niż w Polsce. Jednak nie wiedziałem co się działo w Albanii. Książkę czyta się dobrze, ale nie mogę powiedzieć, że jest to przyjemne. W końcu czytamy o zesłaniach, mordach i ogólnym poniżaniu ludności. Dobrze jednak rozszerzyć swoją wiedzę. Polecam.
 • Leszek D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Trudna książka, aczkolwiek w stu procentach warta polecenia. Czytałem ją dość ług, bo nie jest napisana w łatwy sposób i chciałem uważnie i dogłębnie przenalizować całość. Autor spisał się mistrzowsko. Dobra robota. No i druga sprawa, że zwyczajnie w literaturze jest bardzo mało pozycji ukazujących jakże smutną i tragiczną przeszłość Albanii.
 • Marzena K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Jak wspominamy komunizm w Polsce, to aż trudno sobie wyobrazić, że gdzieś na świecie mogła istnieć jego cięższa odmiana. W książce znajdziecie bardzo dużo treści o tym co się działo w Albanii. Są to historie ludzi prześladowanych, życiorysy ofiar czy relacje buntów. Wszystko to kreśli bardzo przykry obraz tego w jak ciężkich czasach żyli wtedy Albańczycy. Bardzo dobra lektura nie tylko dla fanów historii.
 • Jakub L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Książkę o Bukareszcie przeczytałem w ciągu kilku chwil. Jestem pasjonatem historii, ale nie wiedziałem, że tak wciągnie mnie opowieść o albańskim komunizmie. Mając to na uwadze, nie mogłem przejść obojętnie obok "Błoto słodsze niż miód". Sam tytuł nadaje książce pewnego dramatyzmu. Treść tylko to potwierdza. Opisane w książce historie ludzi zdają się dokładnie oddawać dramatyzm tamtych czasów. Szkoda, że tak mało się o tym u nas pisze. Polecam.
 • Andrzej F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Mało kto kojarzy historię Albanii. I to jakże tragiczną historię. Ja jestem zainteresowany Bałkanami od lat i lubię badać przeszłość tych krajów. Ucieszyłem się, gdy trafiłem w księgarni a tą pozycję. Już sam tytuł i okładka mnie zainteresowały. Książka została spinana na najwyższym merytorycznym poziomie. Autorowi udało dotrzeć się do źródeł, do których innym się nie udało – wielki ukłon. Mimo, że książka traktuje o trudnej tematyce, to czyta się ją o dziwo lekko. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Bożena U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Często mówimy o tym jak źle mieliśmy za komuny. Zapominamy jednak, że nie byliśmy jedynym krajem opętanym przez ten ustrój. Rumunia i Albania to tylko dwa przykłady w całej rzeszy krajów. Autorka w tej książce pokazuje jak wyglądały komunistyczne rządy w tym drugim kraju. Jak się żyło zwykłym ludziom, za co trafiali do aresztu. Wszystko jest w tej książce. Jedyne czego mi brakuje to wypowiedzi osób, który w tamtych czasach stały po drugiej stronie. Polecam wszystkim to szczegółowe studium albańskiego komunizmu.
 • Adrianna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-09
  Niewola, zastraszanie, zadawanie cierpienia, czy pranie mózgu. To tylko niektóre z głównych założeń komunistycznych władz Albanii. Książka ma formę reportażu. Historie są smutne, ale przede wszystkim szokujące. Autorka naprawdę potrafi chwycić za serce czytelnika. Polecam wszystkim fanom historii. Jednak uprzedzam, że nie jest to łatwa lektura.
 • Maria L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Książka, która potrafi wstrząsnąć czytelnikiem i skłonić go do refleksji. Niektóre historie wydawały się wręcz nieprawdopodobne. A jednak wszystko oparte jest na faktach. Autorka wykonała kawał świetnej roboty. Celnymi słowami potrafiła oddać klimat komunistycznej Albanii. Czytając, miałem gęsią skórkę.
 • Magda H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Bardzo specyficzny reportaż. Styl w jakim pisze autorka nie przypadnie do gustu każdemu. Niemniej polecam spróbować. Wartość merytoryczna jest nieoceniona. Spojrzymy na komunizm pod nieco innym kontem. Książka stanowi zbiór wywiadów z ofiarami reżimu. Są to głownie smutne, okrutne historie.
 • Amelia H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Muszę przyznać, że nie miałam pojęcia o tak tragicznej historii Albanii. Po lekturze byłam bardzo wstrząśnięta. Poruszona okrucieństwem ówczesnych władz. Kilka wspomnień było pozytywnych, jednak należały one do osób które miały wybitne szczęście, albo ślepo podążały za komunistycznym systemem. Polecam lekturę tylko ludziom o mocnych nerwach.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


826125
Ładowanie...