Błogosławieństwa i krótkie modlitwy

Niniejszy przewodnik zawiera wybór błogosławieństw, które najczęściej odmawia się w ciągu dnia, ale także tych rzadziej wypowiadanych, jak również pewną ilość krótkich modlitw. Nie jest przeznaczony do tego, aby zastąpić Sidur, w którym znajdują się wszystkie modlitwy i błogosławieństwa a jedynie do tego, by umożliwić korzystanie z zawartych w nim modlitw w każdym miejscu i o każdej porze. Noam ElCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Austeria
  • Data premiery: 2012-09-07
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 146
  • Wymiary: 144 x 106
więcej parametrów

O książce

Niniejszy przewodnik zawiera wybór błogosławieństw, które najczęściej odmawia się w ciągu dnia, ale także tych rzadziej wypowiadanych, jak również pewną ilość krótkich modlitw. Nie jest przeznaczony do tego, aby zastąpić Sidur, w którym znajdują się wszystkie modlitwy i błogosławieństwa a jedynie do tego, by umożliwić korzystanie z zawartych w nim modlitw w każdym miejscu i o każdej porze. Noam Elimelech pisze, że gdy miał wolny czas i nie miał co robić, wykorzystywał ten czas na naukę błogosławieństw i modlitw, które są potrzebne o każdej porze. Dlatego wielu błogosławieństw należy nauczyć się na pamięć, ponieważ często się je wypowiada.

Istotą błogosławieństwa jest intencja, która się w nim zawiera, ale wystarczy ogólne zrozumienie sensu błogosławieństwa, a nie umiejętność dosłownego przetłumaczenia każdego słowa. Z tego powodu zaleca się, aby pomimo związanych z tym trudności, uczyć się błogosławieństw po hebrajsku, bo jest to święty język. Dlatego dodaliśmy uproszczoną transkrypcję fonetyczną błogosławieństw w języku polskim dla tych, którzy mają trudności z czytaniem po hebrajsku. Niemniej jednak należy podkreślić, że czytanie liter hebrajskich ma wartość samo w sobie, ponieważ litery te posiadają szczególną wartość i zawierają wielkie tajemnice.

Staraliśmy się także zachować jak najwierniejszy przekład, niemniej jednak z powodu różnic pomiędzy językiem hebrajskim a polskim byliśmy czasem zmuszeni dodać coś lub dokonać zmian, które nie są w zgodzie z hebrajskim oryginałem.

Wybraliśmy mowę sefardyjską, która jest obecnie przyjęta i stosowana w Izraelu i wygodniejsza w użyciu. Nusach (ryt) modlitw i błogosławieństw jest aszkenazyjski, przyjęty w Polsce od wielu pokoleń, a zwłaszcza w Krakowie, mieście rabina Muszego Isserlesa (Remu).

Dołączyliśmy również krótkie wyjaśnienie zasad błogosławieństw - kiedy są odmawiane, co wiąże się z ich odmawianiem, jak również kilka słów na temat ich znaczenia.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
340968
Tytuł
Błogosławieństwa i krótkie modlitwy
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
146
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2012-09-07
Rok wydania
2007
Wymiary
144 x 106
Waga
0.11 kg
Wysokość
106 mm
Długość
144 mm
Głębokość
145 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Nasza cena
19,79 zł
Dziękujemy za Twoją ocenę!
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Błogosławieństwa i krótkie modlitwy” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji.
Dostawa i płatność