Pucio – kolejność książek a wiek dziecka 

Seria dla najmłodszych “Pucio” to niezwykle popularne ilustrowane książeczki edukacyjno-rozwojowe, które pokochały miliony dzieci w naszym kraju. Świadczą o tym wolumeny sprzedaży, popularność podczas Targów Książki, gdzie stoisko wydawnictwa odwiedzają tłumy rodziców, a także wskazania osób opiekujących się zawodowo najmłodszymi dziećmi, które podczas swojej pracy często sięgają po książki z serii “Pucio”, aby prowadzić zajęcia. Samych książeczek, czy gier “Pucio” ukazało się już bardzo dużo, pomocna będzie więc podpowiedź, w jakiej kolejności najlepiej czytać “Pucia” pod względem wieku dziecka.  

Pucio – kolejność książek 

W jakim wieku czytać kolejne części “Pucia”? Podajemy Wam podpowiedzi, które pomogą wybrać odpowiednią książeczkę dla waszego dziecka lub jako prezent dla kogoś z rodziny, pamiętając o odpowiednim dopasowaniu wiekowym. Warto podkreślić jednak, że oznaczenia wieku można potraktować umownie. Dlaczego? Zarówno książki, jak i gry mają różny stopień trudności, a trzeba mieć na uwadze, że rozwój każdego dziecka następuje we własnym tempie, a kolejne umiejętności kształtują się na różnych etapach życia.  

Pucio – podział książek według wieku  

Jako ułatwienie w doborze odpowiednich książek względem wieku naszych pociech lub przy wybieraniu serii Pucio jako prezentu, przygotowaliśmy pomocne zestawienie. Zobaczmy, do jakiej kategorii wiekowej przynależą poszczególne tytuły: 

Wiek 6 miesięcy+ (skoncentrowane na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach)  

Wiek 1+ (pierwsze, typowe słowa dziecka, łączenie słów)  

Wiek 2+ (nauka budowy zdań bardziej złożony, poszerzenie zasobu słów) 

Wiek3+ (książki wspomagają rozwój mowy dziecka)  

Oprócz wskazanych tytułów książeczek, w danej kategorii wiekowej znajdziemy również gry oraz zabawki, które idealnie sprawdzą się jako prezent na przykład z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!  

Seria Pucio – co warto wiedzieć?  

Cała seria Pucio oparta jest na idei, że to rodzic lub opiekun pracuje wspólnie z dzieckiem. Co warto więc wiedzieć o książeczkach Pucio?  

  • Ideą książeczek z serii Pucio jest wspieranie dziecka, tłumaczenie mu kolejnych dziedzin życia i zjawisk,  
  • oznaczenia wiekowe, takie jak 2+ czy 3+, są jedynie sugestią. Kluczowa jest ocena umiejętności dziecka i dostosowanie poszczególnych elementów serii do etapu rozwoju,  
  • górna granica wieku jest elastyczna,  
  • starsze dzieci mogą korzystać z gier, wykorzystując elementy do nauki samodzielnego czytania lub języków obcych. 
  • cała seria autorstwa Dr Marty Galewskiej-Kustry i zilustrowana przez Joannę Kłos składa się z dużych książek, kwadratowych książeczek, puzzli i gier. 
  • książki, gry oraz puzzle sprzyjają rozwojowi mowy, myślenia oraz zapewniają dobrą zabawę. 
  • wszystkie duże książki w serii mają podobną strukturę: na stronie głównej znajduje się ilustracja przedstawiająca pewną sytuację, a poniżej są wyodrębnione poszczególne elementy, które zachęcają do powtarzania, odpowiadania na pytania lub opowiadania własnymi słowami.

Pucio to również sprawdzony, idealny prezent na Dzień Dziecka lub inne okazje dla małych solenizantów. To także ciekawa propozycja na mały upominek, gdy odwiedzamy osoby mieszkające z małymi dziećmi, które na pewno ucieszą się na widok kolejnych książeczek z serii Pucio lub gier.  

Total
0
Shares
Poprzedni
Jaki prezent na Dzień Matki  – najlepsze propozycje książkowe

Jaki prezent na Dzień Matki  – najlepsze propozycje książkowe

Następny
Najlepsze książki o tym, jak być bogatym
jak być bogatym - książki

Najlepsze książki o tym, jak być bogatym

Mogą Cię zainteresować