Najlepsze prezenty na Mikołaja – Top zestawienie

Zaledwie kilka dni dzieli nas od Mikołajek, a więc to ostatni moment na to, aby zamówić prezenty dla najmłodszych i nie tylko. Na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś, co spodoba się obdarowanemu. Po jakie prezenty sięgnąć z okazji Dnia Świętego Mikołaja i gdzie ich szukać? Prezentujemy zestawienie najlepszych ofert!

Grudzień to czas, w którym większość z nas staje przed wyzwaniem polegającym właśnie na zakupie prezentów. Bardzo ważne jest to, aby wybrać podarunki, które będą odpowiadać potrzebom oraz preferencjom osoby obdarowanej. Najlepiej, gdyby były także jak najbardziej praktyczne i służyły przez dłuższy okres, dzięki czemu śmiało będzie można stwierdzić, że był to trafiony prezent. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej, szczególnie w kontekście podarunków dla najmłodszych, którzy są bardzo wymagającymi adresatami. 

Jaki prezent dla najmłodszych?

Zakup prezentu dla dziecka nie jest tak skomplikowany, jakby się mogło wydawać. Mimo to, trzeba oczywiście wziąć pod uwagę tak znaczące aspekty jak wiek oraz zainteresowania naszej pociechy. Warto więc podzielić zestawienie proponowanych ofert na kategorie.

Podarunek dla niemowlaka

W tej grupie wiekowej najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju zabawki, książeczki kontrastowe i gadżety, które zaciekawią niemowlaka. Najważniejsze jest to, aby prezent zwracał na siebie uwagę, był kolorowy, bezpieczny, a jednocześnie rozwijał manualne zdolności niemowlaka. Świetnym przykładem są tutaj grzechotki, gryzaki, zawieszki czy piłeczki sensoryczne, dzięki którym dziecko poznaje nowe dźwięki i za pomocą dotyku odkrywa wytłoczone na piłeczkach wzory.

Książki dla dzieci

Najlepszą kategorią prezentów dla dzieci są z kolei wszelkiego typu pozycje książkowe, które uczą poprzez zabawę. W tym kontekście na uwagę zasługuje cała seria książeczek Czytaj z Albikiem, która jest adresowana dla najmłodszych. Warto polecić szczególnie zestawy z optycznym piórem, które dzięki nowoczesnej technologii potrafi czytać teksty oraz dźwięki ukryte pod ikonami i obrazkami. Pióro działa we współpracy z książkami, grami memo, puzzlami oraz pomocami edukacyjnymi ze wspomnianej serii. Ciekawą opcją są też książeczki z motywem świątecznym, które idealnie wpisują się w klimat nadchodzącego okresu. Wśród nich warto zapoznać się z takimi tytułami jak “Rodzina Pętelków czeka na święta” (dla dzieci w wieku 3-5 lat), “Najpiękniejsze opowieści pod choinkę” oraz “W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz” (obie książeczki dla dzieci 6-8 lat). Dodatkowo, interesującą propozycją jest pięknie wydana książka “Świąteczne życzenia Binga”, która ma kształt choinki i jest bogato ilustrowana.

Maskotki

Świąteczne prezenty dla dzieci kojarzą się także z przeróżnymi maskotkami, które są hitem ostatnich lat. Jest to bardzo szeroka kategoria produktów, w której królują przede wszystkim zwierzątka. Jedną z niezwykle popularnych maskotek jest obecnie “EPEE. Projekt Plusz Panda”, które dziecko może samodzielnie ozdobić za pomocą dołączonych markerów i aerografu. Kolejną interesującą propozycją jest na pewno maskotka “Tusia królik interaktywny”, czyli pluszak, która porusza uszami i wydaje dźwięki. Nie można nie wspomnieć także o jednej z najchętniej kupowanych maskotek, czyli “Pusheen jednorożec”.

Gry planszowe dla całej rodziny

Prezent na Mikołaja nie musi być skierowany jedynie do najmłodszych, ale także dla całej rodziny. Szczególną kategorią, która z roku na rok zyskuje na popularności, są gry planszowe skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych członków rodziny. Dzięki nim następuje integracja, wspólna zabawa, a dzieci szybciej się uczą i zdobywają nowe umiejętności. W okresie świątecznym, gdy większość czasu spędza się w domowym zaciszu, planszówki są idealnym rozwiązaniem. Jedną z najlepszych gier jest “Magia Świąt. Dzieci kontra Rodzice. Gra rodzinna.”, która uczy zdrowej rywalizacji, mierzenia się z problemami i podejmowania decyzji. Kolejną grą wartą polecenia jest “Ubongo. Szalona gra, która rozkręci twój mózg”, czyli gra logiczna, która jest adresowana dla graczy od 8. roku życia i z pewnością spodoba się także starszym graczom. W takim zestawieniu nie może zabraknąć gry “Rummikub. Classic”, czyli jednej z najbardziej znanych gier towarzyskich na świecie! Do dziś sprzedano bowiem kilkadziesiąt milionów egzemplarzy, a liczba ta w szybkim tempie rośnie!

Puzzle dla każdego

Prezentem, który bawi i uczy są także puzzle dla różnych grup wiekowych. Jeśli szukamy produktu dla najmłodszych, ciekawą opcją jest “CzuCzu. Puzzlove. Zwierzęta Mapa Świata 60”. Dla dziewczynki można kupić natomiast “Puzzle 100. Koci Domek Gabi”, ale przy okazji najlepiej zapoznać się też z innymi propozycjami z serii “Koci Domek Gabi”.

Gdzie szukać prezentów w niskich cenach?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku prezentów na Mikołajki, jest zamówienie ich online, z dostawą. W większości przypadków składając zamówienie jeszcze dziś, można liczyć na dostawę przed 6 grudnia. Warto zapoznać się z ofertami na tantis.pl, zwracając uwagę na termin dostawy. Nie należy więc zwlekać, ponieważ oferty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Total
0
Shares
Poprzedni
Top Tantis – najlepsze książki listopada

Top Tantis – najlepsze książki listopada

Następny
Prezenty dla fana „Wiedźmina” – 5 atrakcyjnych pomysłów
Prezenty dla fana Wiedźmina

Prezenty dla fana „Wiedźmina” – 5 atrakcyjnych pomysłów

Mogą Cię zainteresować