Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Bliskie spotkania z uzależnieniem

Gabor Mate, Maria Reimann

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 480

Kup w zestawie:

Nie zaczęło się od ciebie
5/5
25,82 zł 39,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
139,97 zł
90,43 zł
oszczędzasz 49,54 zł (35%)
-35%

49,99 zł

32,53 zł

oszczędzasz 17,46 zł (35%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

W książce "Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów" Gabor Mate - kanadyjski lekarz węgierskiego pochodzenia specjalizujący się w badaniu i leczeniu uzależnień - przygląda się epidemii nałogów trawiących współczesne społeczeństwa. Odpowiada przy tym na pytanie, dlaczego jesteśmy tak podatni na uzależnienia, oraz wskazuje, co jest potrzebne, aby wyrwać się z ich więzów.

Opierając się na swoim dwudziestoletnim doświadczeniu jako lekarza psychiatry oraz przełomowej pracy z uzależnionymi we wschodniej dzielnicy Vancouver, Gabor Mate radykalnie zmienia nasze rozumienie tego trudnego i często nie do końca rozumianego zagadnienia. Autor przyjmuje holistyczne podejście i przedstawia uzależnienie nie jako ukryte, patologiczne zjawisko występujące wśród życiowych nieszczęśników lub ludzi o słabej woli, ale jako ważną płaszczyznę funkcjonowania społeczeństwa i wynik złożonej relacji między osobistymi historiami, rozwojem emocjonalnym i neurologicznym, chemią mózgu oraz dostępnością narkotyków.

Książka "Bliskie spotkania spotkania z uzależnieniem" to podróż do świata tytułowych "głodnych duchów". Autor prezentuje dramatyczne historie swoich pacjentów uzależnionych od narkotyków - w tym szczere, bezkompromisowe wyznanie o własnych skłonnościach. Jednocześnie przedstawia syntezę badań nad uzależnieniami, rozwojem mózgu i osobowości, dzieląc się śmiałymi spostrzeżeniami i nowatorskimi odkryciami.

Proponując panoramiczne, współczujące i bardzo intymne spojrzenie na skomplikowaną naturę uzależnień, Gabor Mate przeciwstawia się powszechnie panującym poglądom traktującym nałóg jako chorobę genetyczną czy indywidualną porażkę moralną. Odważnie krytykuje współczesną politykę zdrowotną i społeczną oraz wymiar sprawiedliwości traktujący uzależnienia oraz osoby przez nie dotknięte w sposób co najmniej wątpliwie uczciwy i gwarantujący realną pomoc. Autor skłania się ku twierdzeniu, że nałogi są przypadkiem, w którym rozwój przebiegał nieprawidłowo.

"Bliskie spotkania z uzależnieniem. W świecie głodnych duchów" nie udaje jedynego słusznego poradnika samopomocy - zamiast tego Gabor Mate opowiada się za dokładnym, empatycznym samozrozumieniem jako pierwszym krokiem do uzdrowienia i uleczenia swojego życia. To niezwykła książka, w której autor w odważny, mądry i głęboko etyczny sposób łączy osobiste z globalnym, duchowe z medycznym, psychologiczne z politycznym.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3141015
Tytuł Bliskie spotkania z uzależnieniem
Autor Gabor Mate, Maria Reimann
Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 480
Data premiery 2021-09-29
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 225 x 150 x 31
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.67
Cena detaliczna 49,99 zł
Nasza cena 32,53 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Barbara R.

5/5
| 28-10-2021
Książka jest naprawdę wyjątkowa. Pozwala spojrzeć na narkomaństwo nie jak na chorobę psychiczną, ale przede wszystkim na człowieka, który kryje sie pod tą słabością. Powiem szczerze spodziewałam się raczej naukowego języka a dostałam tutaj wiele wzrszających historii. Każdy z nas mógł przeżyć podobne sytuację. Myślę, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z Gabor Mate.

Sebastian C.

5/5
| 20-10-2021
Książka jest dość śmiała i można by rzecz nowatorska jednak Gabor Mate musiał zmierzyc się z niełatwym tematem. Przez wiele lat zajmował się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków i na tej podstawie stworzył model, który pozwala zrozumieć osoby uzależnione. A od zrozumienia do wyleczenia już tylko jeden krok. Czytając książkę otrzymujemy bardzo dogłębne i intymne przeżycia jego pacjentów, które pozwalają szerzej spojrzeć na problem. Za narkomanią stoi coś więcej niż tylko słabość charakteru. To droga ,do której prowadzi dzieciństwo, czy też lata nastoletnie. To wiele części składowych, które składają się na tak skomplikowaną układankę jaką jest człowiek. Bardzo polecam, Książka jest naprawdę wzruszająca, albo też poruszająca (to chyba lepsze słowo).

Helena U.

5/5
| 16-10-2021
Bardzo ważna książka opowiadająca o uzależnieniach. Autor opiera się na wieloletnim doświadczeniu jakie zdobył pracując z narkomanami oraz osobami chorymi psychicznie. Czytając poznajemy pewne schematy, rodzinne tragedie i traumy, rzeczy, które mogą zmienić ludzką psychikę. Czym tak na prawde jest uzależnienie i dlaczego tak ciężko jest się z nim uporać? Szczerze powiedziawszy nie byłam w stanie przeczytać ksiażki na raz ponieważ nie jest ona lekka. Jest natomiast naprawdę zajmująca i co wieczór cierpliwie do niej wracałam, aż nie dotarłam do końca. Myślę, że jej lektura może pomóc zarówno osobom, które miewają problemy, jak osobom w ich otoczeniu.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
4. lipca, pon. — 5. lipca, wt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...