Podręcznik Biologia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.
Podręcznik koncentruje się głównie na wzajemnej relacji różnych gatunków, ich funkcjonowaniu, różnorodności i na ich zmianach w czasie. Podręcznik został tak zaprojektowany, aby w powtarzalnej strukturze przybliżać kolejne tematy i poprzez to pomóc uczniowi w odnalezieniu potrzebnych treści i skutecznej nauce wymaganego materiału.
Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod tytułem rozdziałów znajduje się moduł „Na tej lekcji”, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji. Dzięki tabelom możliwe jest lepsze usystematyzowanie wiedzy. Eksperymenty i obserwacje służą zbliżeniu nauczanych treści do praktycznych działań, często w postaci zadań projektowych. Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z dużo większego materiału – z całego działu – znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania.
Czytaj więcej
Dane szczegółowe
Recenzje
5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1
JANINA Ł.
Klient zweryfikowany
5/5
| 21-09-2021 |
Recenzja zweryfikowana
Produkt jest zgodny z opisem. Książka bez żadnych wad. Polecam.
Klient zweryfikowany Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
Klient niezweryfikowany Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
Recenzja Zweryfikowana Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.