Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału (Alexander Lowen) - tantis.pl
Xi

Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału

Alexander Lowen, Paweł Luboński

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 376

Kup w zestawie:

Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału
5/5
27,19 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
73,57 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 39,99 zł

27,19 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 23,91 zł

Opis

"Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału" to przełomowa książka Alexandra Lowena, amerykańskiego psychoterapeuty i ojca bioenergoterapii. Tytułowa metoda jest rewolucyjną terapią, która używa języka ciała do uzdrawiania problemów umysłu. Autor, twórca i popularyzator tej metody, omawia kluczowe zagadnienia bioenergetyki, takie jak język ciała, typologia ludzkich charakterów, autoekspresja i spontaniczność. Wyjaśnia przy tym, jak możemy podnieść jakość życia i uczynić je pogodniejszym dzięki zrozumieniu swojego ciała oraz tego, w jakim stopniu zależą od niego nasze emocje, odczucia, a nawet myśli.

Światowej sławy psychiatra i psychoterapeuta, twórca analizy bioenergetycznej, był uczniem Wilhelma Reicha - to podczas terapii z nim po raz pierwszy zetknął się z doświadczeniem pracy z ciałem. Przez kolejnych 60 lat praktykował bioenergetyczną analizę, propagując całościowe, psychosomatyczne rozumienie człowieka. Temu przełomowemu podejściu terapeutycznemu jest poświęcona książka "Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału", której założeniem jest teoria, że w naszych ciałach zapisana jest cała nasza historia i to z ciała możemy odczytywać wszystkie nasze przeżycia. Dzięki pracy z ciałem zyskujemy szansę na przywrócenie wewnętrznej równowagi, a niniejsza publikacja dostarcza mnóstwa wskazówek, jak skutecznie tego dokonać.

Alexander Lowen postrzega życie jako nieustanny przepływ energii i emocji pomiędzy poszczególnymi częściami ciała. Praca jego metodą polega tym samym na przywróceniu biologicznych zachowań, które z jakiś nieuświadomionych powodów zostały stłumione. Proponowany przez autora system ćwiczeń ma za zadanie dotarcie do tych psychicznych treści, które kumulują się w naszych ciała w postaci napięć i blokad. Te nieprzeżyte systemy napięciowe można zrozumieć i do nich docierać. Rozważaniom zawartym w książce "Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału" towarzyszą liczne ilustrowane opisy ćwiczeń i procedur bioenergetycznych, które możemy z powodzeniem stosować. Alexander Lowen przekazuje także wskazówki, jak dostosować to postępowanie w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Praktyczne podejście autora pozwala czytelnikom odzyskać pewność siebie, swobodę oraz pogodę ducha, a tym samym uczynić swoje życie lepszym - książka Lowena gwarantuje trwałą, głęboką i autentyczną przemianą dzięki znalezieniu równowagi pomiędzy strefą ciała i umysłu.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3160924
Tytuł Bioenergetyka. Ulecz umysł dzięki ciału
Autor Alexander Lowen, Paweł Luboński
Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 376
Data premiery 2021-10-27
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 209 x 139
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.47
Cena detaliczna 39,99 zł
Nasza cena 27,19 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Izabela F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Spotkałam się z opinią, że "Bioenergetyka" to podstawowy wykład teorii dra Lowena i warto od niej zacząć przygodę z tym autorem, dlatego skusiłam się na zakup i nie żałuję, co więcej stawiane tezy i propozycje ćwiczeń bardzo do mnie przemawiają. Widać, że dr Lowen ma ogromne doświadczenie terapeutyczne i otwarty umysł, potrafi jasno przekazywać myśli i przede wszystkim dobro pacjentów naprawdę leży mu na sercu. Bioenergetyka jako metoda terapeutyczna bardzo mnie zainteresowała i na pewno będę jeszcze nieraz korzystać z tej i innych książek autora.

Beata Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Podejście Alexandra Lowena bardzo do mnie przemawia - skoro dolegliwości, które odczuwamy fizycznie, mogą mieć źródło w psychice, to praca z ciałem na rzecz poprawy samopoczucia musi też wpływać na umysł i emocje. Nasze ciała to systemy naczyń połączonych :) Książka jest bardzo ciekawa również ze względu na opis doświadczeń autora, zarówno podczas pracy nad samą metodą, jak i terapii prowadzonej z pacjentami. Jestem bardzo zadowolona z zakupu i na pewno nie będzie to ostatnia książka Lowena w mojej biblioteczce.

Beata G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Tytuł "Bioenergetyka" może kojarzyć się z altmedem, dziwnymi metodami leczniczymi, ale proszę się nie zrażać, bo to zupełnie nie o tym ;) Dr Lowen to wielka postać współczesnej psychiatrii, badacz związków między somą i psyche, a jego dorobek naukowy jest punktem wyjścia dla wielu dalszych badań i praktyki terapeutycznej. Zresztą zależności między zdrowiem psychicznym a fizycznym to już fakt nie podlegający dyskusji. "Bioenergetyka" to świetny opis autorskiej metody pracy z ciałem, poparty dowodami skuteczności w postaci autentycznych przykładów z praktyki autora. Polecam jako narzędzie terapeutyczne, ku refleksji, poszerzaniu horyzontów :)

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...