Xi

Biblia z kolorową wkładką (turkusowa z suwakiem)

praca zbiorowa

W 1995 roku rozpoczęto prace nad nowym przekładem Pisma Świętego. Ten zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i greckim, stanowi dla chrześcijan i żydów zbiór ksiąg natchnionych przez Boga. Dla chrześcijan Biblia składa się ze Starego i Nowego Testamentu.Biblia Paulinistów została przetłumaczona przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła z jCzytaj więcej

W 1995 roku rozpoczęto prace nad nowym przekładem Pisma Świętego. Ten zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i greckim, stanowi dla chrześcijan i żydów zbiór ksiąg natchnionych przez Boga. Dla chrześcijan Biblia składa się ze Starego i Nowego Testamentu.

Biblia Paulinistów została przetłumaczona przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła z języków oryginalnych, tekst był opiniowany przez specjalistów i opracowywany w celu jak najlepszego brzmienia. Tłumaczenie to charakteryzuje się współczesnym, dostosowanym do współczesnego czytelnika, językiem. Zmniejszona jest liczba zwrotów i form zawiłych i archaicznych, co jednak nie implikuje odbiegnięcia od tekstu oryginalnego.

Wydanie to cechuje nowatorski układ tekstu, zawierający odnośniki do powiązanych fragmentów biblijnych, przypisy umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie tekstu, które  zawierają m.in. wyjaśnienia historyczne i kulturowe, a także komentarz teologiczny na dole każdej strony. Ten przekład Pisma Świętego jest pierwszym nowoczesnym przekładem,  które jest dziełem współpracy biblistów i językoznawców.

Biblia z kolorową wkładką ma przejrzysty układ, któremu pomaga dwukolorowy druk. Na marginesach wprowadzone są oznaczenia poszczególnych ksiąg ułatwiające wyszukiwanie tekstu, a przypisy na końcu każdej księgi ułatwiają zrozumienie trudniejszych pojęć.

Aby pełniej zrozumieć Słowo Boże, wydanie to zawiera dwa kolorowe dodatki z wprowadzeniem w lekturę Biblii i atlasem biblijnym, a także wskazówki na temat jak czytać Pismo Święte i jak modlić się Słowem Bożym. Dzięki planowi lektury Biblii w 365 dni, który przedstawiają twórcy przekładu, można zaplanować przeczytanie całego Pisma Świętego w ciągu roku.

Biblia Paulinistów zawiera 1400 stron i dodatkowo 64 strony kolorowych wkładek - obrazów, map, wykresów.

Dzięki oprawie, wykonanej z wysokiej jakości skóry ekologicznej, zapinanej na suwak, księga będzie doskonale ochroniona przed zabrudzeniem, uszkodzeniem i wilgocią. Ta przyciągająca wzrok, turkusowa okładka, idealnie dopasowana do formatu książki, pozwoli zachować ją w perfekcyjnym stanie przez lata. Front oprawy ozdobiony jest gustownym tłoczeniem.

Teraz, dzięki poręcznemu wydaniu, Pismo Święte możesz zabrać ze sobą w drogę i uczynić je przewodnikiem po Twoich życiowych ścieżkach!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2918078
Tytuł
Biblia z kolorową wkładką (turkusowa z suwakiem)
Autor
praca zbiorowa
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
228 x 154
Okładka
skóra
Długość
195
Wysokość
125
Nasza cena
137,36 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
7 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-13
  Jeśli zgłębianie Słowa Bożego jest dla Ciebie ważne, a może po prostu chcesz mieć na swojej półce najważniejsze – jakby nie patrzeć – dzieło literackie na świecie, to wydanie Biblii Paulinistów z pewnością przypadnie Ci do gustu. Jest to Pismo święte oparte na najnowszym przekładzie z języków oryginalnych. Dla mnie jest zdecydowanie najbardziej efektownym wydaniem Biblii na rynku!

  Tekst jest bardzo przejrzysty i klarowny – druk duży i wyraźny, a dzięki specjalnemu rozmieszczeniu przypisów i wprowadzenie dodatkowego koloru zgłębianie Słowa Bożego staje się dużo łatwiejsze niż dotychczas. Tłumaczenie zostało dostosowane do współczesnej polszczyzny tak, by zrozumienie sensu nie przysparzało wielu problemów i było możliwe także dla tych, którzy nie mają specjalnego przygotowania. Mamy też kilka stron z rożnymi biblijnymi rozważaniami.

  To wydanie Biblii stanowi znakomity pomysł na prezent dla młodzieży, a także dla dzieci z okazji I Komunii św. (uważam, że bardziej przyszłościowy i uniwersalny niż Biblia w obrazkach, których dzieci w wieku komunijnym już raczej nie czytają). Zachęca do sięgnięcia po Słowo Boże i powoduje dobre skojarzenia z modlitwą. Turkusowy kolor wyróżnia ją spośród innych Biblii w oprawie i przypadnie do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom, choć warto dodać, że to Pismo święte występuje też w wersji różowej, stworzonej specjalnie dla kobiet.

  Ta wersja Biblii nie jest jednak przeznaczona tylko dla dzieci i młodzieży – dorośli również ją sobie chwalą. My podarowaliśmy ją naszym dwóm „komunijnym” chrześniakom, ale także na naszej półce znalazła swoje miejsce. Dzięki oprawie zamykanej na zamek Pismo Święte świetnie sprawdzi się poza domem, chociaż trzeba dodać, że jest ono dosyć dużych rozmiarów jak na Biblię kieszonkową.

  Bardzo sobie chwalimy to wydanie Biblii, choć ja po cichu marzę jeszcze o swojej prywatnej wersji dla kobiet… Żałuję, że nie ma więcej takich ładnych kolorów tak, by każdy z domowników mógł mieć własną!
 • Karina L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-28
  Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej Biblii na prezent dla dziewczynki przystępującej do Komunii. Kolorowa okładka bardzo ładnie wygląda, we wkładce zamieszczono dużo kolorowych ilustracji, mapek, grafik. Co prawda nie łudzę się, że dziesięciolatka będzie czytać i rozumieć Pismo Święte, ale prezent wyraźnie ją zainteresował i chętnie go oglądała. Myślę, że to dobry sposób na oswojenie dziecka z Biblią, do której na pewno będzie częściej zaglądać, kiedy będzie starsza.
 • Edyta R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-25
  Biblia jest Słowem Bożym, które warto i należy znać. Polecam ją, ze względu na przekład i przejrzystość. Okładka przyciąga oko, ale mnie się nie podoba (może to kwestia gustu).
 • Janina F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-20
  Wydań Pisma Świętego jest w księgarniach bardzo dużo, ale to naprawdę zasługuje na uwagę ze względu na praktyczność. Po pierwsze format i okładka w formie etui, idealne np. na wyjazd (choć teraz podróżujemy mało ;)), na zajęcia, wszędzie poza domem. Po drugie świetna wkładka z materiałami, które pomagają zrozumieć czytane treści i unaocznić sobie czasy Chrystusa i pierwszych chrześcijan. Nie widziałam tego w żadnej innej Biblii, a jest to bardzo pomocne.
 • Agata J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-20
  Rewelacyjne wydanie Biblii, chyba najlepsze jakie widziałam. Takie dla zwykłych ludzi, nie wyspecjalizowanych w teologii, którzy chcą po prostu modlić się i czerpać wiedzę ze Słowa Bożego. W treści jest wiele przypisów, wskazówek z wyjaśnieniem trudniejszych fragmentów i słów, map, ilustracji i innych przydatnych elementów. Świetny jest też pomysł z planem lektury Biblii na rok. Nie wiem czy dam radę, ale na pewno spróbuję.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł
2918078
Ładowanie...