Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Biblia pierwszego Kościoła z paginatorami

praca zbiorowa

Wydawnictwo Vocatio przedstawia niezwykłe wydanie “Biblii pierwszego Kościoła” w autorskim tłumaczeniu księdza salezjanina Remigiusza Popowskiego, biblioznawcy, językoznawcy i hellenisty, pracującego przez lata na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Publikacja jest jednym z najnowszych chronologicznie polskich tłumaczeń Pisma Świętego. Bazuje na najstarszych manuskryptach, znanych już w czasaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Vocatio
 • Data premiery: 2022-10-11
 • Wymiary: 233 x 168

Wydawnictwo Vocatio przedstawia niezwykłe wydanie “Biblii pierwszego Kościoła” w autorskim tłumaczeniu księdza salezjanina Remigiusza Popowskiego, biblioznawcy, językoznawcy i hellenisty, pracującego przez lata na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 

Publikacja jest jednym z najnowszych chronologicznie polskich tłumaczeń Pisma Świętego. Bazuje na najstarszych manuskryptach, znanych już w czasach działalności Jezusa i apostołów. Powszechnie uznaje się ją za najlepszy do tej pory przekład Starego i Nowego Testamentu.  

“Biblia pierwszego Kościoła” - pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego chrześcijanina

W przeciwieństwie do większości przekładów biblijnych “Biblia pierwszego Kościoła” nie opiera się na tekstach masoreckich, które ujrzały światło dzienne blisko 1000 lat później niż manuskrypty używane podczas pracy translatorskiej. Wiarygodność oryginalnych tekstów została potwierdzona przez niezależne grupy ekspertów biblijnych. 

W tej wersji Pismo Święte pozbawione jest apokryfów i wstępów do ksiąg. Układ i nazewnictwo dostosowano do obowiązującego kanonu katolickiego. Zastosowane uproszczenia mają ułatwić lekturę i odbiór Starego i Nowego Testamentu. Okładkę publikacji zdobi starochrześcijański znak ŚWIATŁO-ŻYCIE.

Biblia ma na celu zbliżyć współczesnego człowieka do pierwszych wspólnot chrześcijańskich i pozwolić mu dotknąć tajemnicy zbawienia. Spójny przekład pozwala dogłębnie poznać genezę chrześcijaństwa i dobrze zrozumieć duchową spuściznę Jezusa Chrystusa

Medytacje biblijne ułatwiają paginatory i kolorowe wyróżnienia druku. Kolorem niebieskim oznaczono teksty deuterokanoniczne (czyli tzw. księgi “drugiego kanonu”, które nie zostały ujęte w Biblii hebrajskiej). Kolor czerwony zarezerwowano zaś dla słów Jezusa. 

“Biblia pierwszego Kościoła” - opinie odbiorców

“Biblia pierwszego Kościoła” została pozytywnie oceniona przez teologów, znawców Biblii i językoznawców. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich doceniło starania tłumacza przyznając dziełu nagrody “Feniks 2018” za najwyższą jakość edytorską i “Diamentowy Feniks” za doskonałą pracę translatorską.

Biblia pierwszego Kościoła” to rewelacyjny pomysł na prezent np. z okazji Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii czy Świąt Bożego Narodzenia. Publikacja jest dostępna w bardzo eleganckiej oprawie ze skóry ekologicznej w kolorze brązowym. Dzięki poręcznemu formatowi i zamknięciu na suwak Biblię można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3303099
Tytuł
Biblia pierwszego Kościoła z paginatorami
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Data premiery
2022-10-11
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
233 x 168
Długość
1500
Głębokość
2120
Wysokość
168
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
6 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Joanna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-01
  Ładna, porządna Biblia w pięknej oprawie, którą można zapiąć na zamek. Nie wiem czemu nikt nie wpadł na takie rozwiązanie przy innych książkach. Dzięki temu delikatne kartki wewnątrz nie zniszczą się tak szybko. Kiedyś czytałam Biblię w domu rodzinnym jednak to wydanie wydaje mi się być dużo bardziej przystępne.
 • Bernadeta K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-28
  Piękne wydanie, super sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby
 • Szymon O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-24
  Jak trwoga to do Boga. Myślę że w tym powiedzeniu jest naprawdę dużo prawdy. Choć jestem więrzący i tak zostałem wychowany przez długi okres życia nie było mi za pan brat z Panem Bogiem. Jednak w tych trudnych czasach w jakich przyszło nam żyć (pandemia, wojna Rosjii z Ukrainą, kryzys gospodarczy, szalejąca inflacja) to właśnie On stał się dla mnie rozwiązaniem. Postawnowiłem sobie, że oprócz codziennej modlitwy i niedzielnych mszy skupię się na czytaniu Biblii. I w ten sposób trafiłem na przepiękne wydanie Biblii pierwszego Kościoła. Bardzo starannie wydane, z dbałością o każdy szczegół sprawia, że od razu czujemy jak bardzo ważna jest to księga. Księga nad księgami. Widziałem że dostępne są także inne kolory więc myślę że każdy znajdzie coś dla siebie, według potrzeb.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 7. marca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 7. marca, czwartek
0,00 zł
3303099
Ładowanie...