Xi

Biblia pierwszego Kościoła. Niebieska, paginatory

praca zbiorowa

Wydawnictwo chrześcijańskie Vocatio przedstawia zupełnie wyjątkowe wydanie Biblii, które opiera się na najstarszych manuskryptach, będących w powszechnym użyciu już w czasach Chrystusa. Unikalny przekład został przygotowany przez wybitnego znawcę języka greckiego, ks. profesora Remigiusza Popowskiego.Praca translatorska salezjanina zdobyła uznanie zarówno wśród wiernych, jak i naukowców zajmującycCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Vocatio
 • Data premiery: 2022-10-11
 • Wymiary: 240 x 168

Wydawnictwo chrześcijańskie Vocatio przedstawia zupełnie wyjątkowe wydanie Biblii, które opiera się na najstarszych manuskryptach, będących w powszechnym użyciu już w czasach Chrystusa. Unikalny przekład został przygotowany przez wybitnego znawcę języka greckiego, ks. profesora Remigiusza Popowskiego.

Praca translatorska salezjanina zdobyła uznanie zarówno wśród wiernych, jak i naukowców zajmujących się hermeneutyką biblijną.

Biblia pierwszego Kościoła została wyróżniona przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich nagrodami Feniks 2018 i Diamentowy Feniks.

Biblia pierwszego Kościoła - pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego katolika

Pismo Święte to jedna z najważniejszych lektur dla chrześcijan. Unikalne wydanie Biblii pierwszego Kościoła zachęca wiernych do częstego obcowania ze Słowem Bożym i jednocześnie jest prawdziwą ozdobą domowej biblioteczki.

Prezentowane wydanie pomaga współczesnym odbiorcom w pełni zrozumieć duchowe przesłanie Jezusa i dogłębnie poznać sens chrześcijaństwa. Tłumacz wykonał tytaniczną wręcz pracę, by pomóc ludziom dotknąć tajemnicy zbawienia i przedstawić im rzeczywistość pierwszych wspólnot chrześcijańskich.

Biblia pierwszego Kościoła - co wyróżnia to wydanie na tle innych?

Prawie wszystkie współczesne przekłady Biblii są oparte na tekstach masoreckich, czyli takich, które zostały spisane ok. 1000 lat później niż pierwsze biblijne manuskrypty. Ks. Popowski zrealizował swoje tłumaczenie, pracując z najstarszymi znanymi tekstami pochodzącymi z języka starogreckiego. Wiarygodność tych materiałów została potwierdzona przez niezależne komisje biblioznawców.

Studiując egzemplarz Biblii pierwszego Kościoła, wierni mają okazję odkryć prawdziwie duchowy sens Pismo Święte oraz odczytać Słowo Boże w najprostszym i najbardziej szczerym ujęciu. Dzięki temu współcześni odbiorcy mogą skoncentrować się na tym, co w świętej księdze chrześcijan jest najważniejsze.

Biblia pierwszego Kościoła - zalety

Publikacja unika apokryfów i wstępów do ksiąg. Zamiast tego typu opracowań tłumacz zastosował kolorowe oznaczenia druku. Kolorem niebieskim zostały wyróżnione teksty deuterokanoniczne. Słowa Jezusa zostały zaznaczone na czerwono.

Wszystkie uproszczenia mają na celu ujednolicenie przekazu. Umożliwiają również głęboką medytację chrześcijańską oraz pomagają dostrzec moc wiary pierwszych wspólnot.

Biblia ma elegancką niebieską okładkę ze starochrześcijańskim znakiem ŚWIATŁO-ŻYCIE. Zapinana na suwak oprawa zabezpiecza strony przed zniszczeniem. Paginatory ułatwiają lekturę i pomagają czytelnikowi porządkować istotne w danym momencie treści. Takie wydanie można zabrać ze sobą wszędzie i studiować księgi Starego i Nowego Testamentu w każdych okolicznościach.

Według znawców tematu Biblia pierwszego Kościoła jest najlepszym i najbardziej czytelnym tłumaczeniem Pisma Świętego na język polski.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3302595
Tytuł
Biblia pierwszego Kościoła. Niebieska, paginatory
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Data premiery
2022-10-11
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
240 x 168
Długość
1500
Głębokość
2120
Wysokość
168
Nasza cena
224,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3302595
Ładowanie...