Xi

Biblia pierwszego Kościoła. Karmelowa z paginatorami

praca zbiorowa

Nagrodzona Feniksami - Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich za jakość edytorską i propagowanie twórczości translatorskiej - "Biblia pierwszego Kościoła" w unikatowym tłumaczeniu ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB (salezjanie Ks. Bosko) - to jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych dostępnych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i apostołów. Ta wyjCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Vocatio
 • Data premiery: 2022-10-11
 • Wymiary: 234 x 171

Nagrodzona Feniksami - Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich za jakość edytorską i propagowanie twórczości translatorskiej - "Biblia pierwszego Kościoła" w unikatowym tłumaczeniu ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB (salezjanie Ks. Bosko) - to jedyny polski przekład Biblii zrealizowany na podstawie najstarszych dostępnych manuskryptów, które były w użyciu w czasach Jezusa i apostołów. Ta wyjątkowa Biblii dostępna jest w różnych oprawach (skóropodobnej, skórze ekologicznej i skórze prawdziwej) oraz różnych kolorach, z paginatorami ułatwiającymi samodzielne odnajdywanie interesujących nas w danym momencie ksiąg biblijnych oraz z suwakiem zamykającym oprawę.

O czym jest "Biblia pierwszego Kościoła"?

Większość polskich przekładów Starego Testamentu opiera się na tekstach masoreckich, które są o blisko tysiąc lat późniejsze niż manuskrypty, których użyto do przekładu "Biblii pierwszego Kościoła". Ks. prof. Remigiusz Popowski zadbał o każdy najmniejszy szczegół - starochrześcijański znak znajdujący się na okładce i tronie tytułowej oznacza "Światło-Życie" i symbolicznie odnosi się do Jezusa Chrystusa, który właśnie tymi słowami określał sam siebie. To wydanie Biblii wyróżnia także fakt, że teksty deuterokanoniczne wyróżnione zostały drukiem w kolorze niebieskim, podczas gdy słowa Jezusa wydrukowano kolorem czerwonym.

"Biblia pierwszego Kościoła" - opinie

Niniejszy przekład Biblii na język polski przygotowany został przygotowany przez ks. prof. Remigiusza Popowskiego - wybitnego tłumacza i pracownika dydaktycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - na podstawie dwóch niezależnych edycji, czyli Nowego Testamentu z 2000 roku oraz Septuaginty (pierwszego tłumaczenia Starego Testamentu z hebrajskiego i aramejskiego na grekę) z 2013. W 2016 roku, dwa lata po śmierci księdza Popowskiego, dwie edycje zostały połączony w jeden kompletny przekład, którego wydawcą była Oficyna Wydawnicza Vocatio w ramach Prymasowskiej Serii Biblijnej. Intencją autora przekładu było nie tylko zachowanie wierności oryginalnym księgom - na przykład jeśli chodzi o zawarcie ciągłego tekstu, bez podziału na logiczne cząstki - ale także literackiego charakteru i sensu podstawy przekładu, przy jednoczesnym trzymaniu się zasad polskiej gramatyki.

"Biblia pierwszego Kościoła" przybliża współczesnym czytelnikom księgi uznawane za święte przez pierwszych chrześcijan i stanowi zarazem najlepszy przekład Nowego Testamentu na współczesny język polski. Dla wiernych jest to więc publikacja jedyna w swoim rodzaju.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3302526
Tytuł
Biblia pierwszego Kościoła. Karmelowa z paginatorami
Autor
praca zbiorowa
Wydawnictwo
Data premiery
2022-10-11
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
234 x 171
Długość
1500
Głębokość
2120
Wysokość
171
Nasza cena
224,29 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
3,0/5
3 recenzje
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marzena P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-05-27
  Mam nadzieję, że będzie spełniała oczekiwania tych, którym je podaruję, jednak nie nadszedł czas aby je podarować:)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 24. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 24. maja, piątek
0,00 zł
3302526
Ładowanie...