Biały łabędź. Opowieści z Kresów

  1 recenzja

Księstwo Warszawskie, początek XIX wieku. Dorosłe córki państwa Przeździeckich, Agnieszka i Gabriela, wyruszają na karnawał do Warszawy z nadzieją na poznanie swoich przyszłych mężów. W rezydencji Tęczyńskich Agnieszka poznaje majora Wyrębskiego, żołnierza walczącego u boku Napoleona. Ku wielkiej radości kobiety na balu zjawia się także Tomasz Wójcik, jej wielka miłość od czasów dziecięcych. Nie wCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
  • Data premiery: 2026-06-09
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 304
  • Wymiary: 208 x 145
więcej parametrów

O książce

Księstwo Warszawskie, początek XIX wieku. Dorosłe córki państwa Przeździeckich, Agnieszka i Gabriela, wyruszają na karnawał do Warszawy z nadzieją na poznanie swoich przyszłych mężów. W rezydencji Tęczyńskich Agnieszka poznaje majora Wyrębskiego, żołnierza walczącego u boku Napoleona. Ku wielkiej radości kobiety na balu zjawia się także Tomasz Wójcik, jej wielka miłość od czasów dziecięcych. Nie wie, że Tomasz zakochuje się w jej starszej siostrze.


Tymczasem Jan Wyrębski poświęca życie na odnalezienie tajemniczej XVII wiecznej mapy prowadzącej do dawno zaginionego skarbu.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3757427
Tytuł
Biały łabędź. Opowieści z Kresów
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
304
Typ okładki
miękka
Data premiery
2026-06-09
Rok wydania
2026
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
208 x 145
Waga
0.34 kg
Wysokość
145 mm
Długość
208 mm
Głębokość
23 mm
Szerokość
145 mm
Nasza cena
32,99 zł
Symbol produktu:
9788368742398
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Biały łabędź. Opowieści z Kresów

5,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • book_matula Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2026-06-01Recenzja zweryfikowana
    Po przeczytaniu „Białego łabędzia” miałam wrażenie, jakbym na kilka godzin przeniosła się do zupełnie innej epoki. Jakbym uczestniczyła w całej tej akcji, ale bohaterowie mnie nie widzą, lecz gram swoją rolę. Nie chce być banalna w tym, co napisze, ale przed wami jedna z tych historii, w których od pierwszych stron można poczuć atmosferę dawnych czasów, wejść między bohaterów i z zainteresowaniem śledzić ich losy. Pewnie niejedną już książkę przeczytaliście w podobnym klimacie. Autorka zabiera nas do Warszawy początku XIX wieku. Poznajemy tam siostry Przeździeckie, Agnieszkę i Gabrielę, które przyjeżdżają do stolicy na karnawał. Przed nimi otwiera się świat pełen bali, spotkań towarzyskich i nowych możliwości. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to jedynie spokojna opowieść o życiu młodych panien. W ich codzienność wkraczają uczucia, rodzinne tajemnice i wydarzenia, które potrafią całkowicie odmienić przyszłość. Fiu fiu, już oczami wyobraźni widzę, jak większość z was zanurza się w fotelu, otulona kocem, z kubkiem ciepłego napoju. Mała prywata! Mam nadzieje że powstanie audiobook. Chciałabym poznać tę historię w inny sposób. (mam nadzieje, że lektorka będzie dobrana idealnie do tej historii) <3
    Muszę przyznać, że było kilka sytuacji, które naprawdę trafiły w moje gusta, ale jedna z nich zaciekawiła mnie tak mocniej, szczególniej mam na myśli historię Agnieszki. Na jej drodze pojawia się major Jan Wyrębski, żołnierz wojsk napoleońskich. Równocześnie wraca Tomasz Wójcik (mam takie samo nazwisko, więc kibicowanie jemu jest dla mnie uzasadnione), osoba związana z jej przeszłością i dawnymi wspomnieniami. Kolejnym mocnym atutem tej historii okazał się wątek tajemniczej mapy prowadzącej do zaginionego skarbu. To właśnie on sprawił, że obok romantycznych wydarzeń pojawiła się również przygoda i zagadka do rozwiązania. Kolejne odkrycia, sekrety ukrywane przez lata i tropy prowadzące doprawdy sprawiają, że trudno przewidzieć, dokąd zaprowadzi bohaterów cała historia.
    Podczas czytania często zastanawiałam się, jak sama poradziłabym sobie w sytuacjach, przed którymi stawali bohaterowie. Wybór między uczuciem a rozsądkiem, rodzinne zobowiązania, oczekiwania innych ludzi czy sekrety wychodzące na światło dzienne to tematy, które mimo historycznego tła pozostają bardzo uniwersalne. Takie sytuacje według mnie bardziej zbliżają nas do bohaterów. Z jednymi bardziej możemy się utożsamiać, ale w innych widzimy wspólne podejście do sprawy. Po zamknięciu książki zostało ze mną poczucie, że była to podróż do świata, w którym miłość, honor, marzenia i rodzinne tajemnice mają ogromną siłę. „Biały łabędź” to początek serii „Opowieści z Kresów”, a ja po tej lekturze nie będzie dla mnie zaskoczeniem, że czytelnicy będą chcieli poznać, poznać dalsze losy bohaterów. Ta historia potrafi wciągnąć, zaciekawić i sprawić, że przez długi czas wraca się do niej myślami. Podsumując chce więcej, a was zachęcam do poznania tej historii.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka