Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Filologie, językoznawstwo

Jacek Wasilewski udowadnia, że nauka gramatyki języka polskiego nie musi być trudna - co więcej, może towarzyszyć jej mnóstwo śmiechu i frajdy!

"Bezecnik gramatyki polskiej. Tajemnice językowego półświatka" to książka, jakiej dotąd na rodzimym rynku nie było. Autor pomaga czytelnikom sprawnie poruszać się w meandrach skomplikowanej polszczyzny, wyjaśniając kolejne zagadnienia z zakresu gramatyki. Specjalistyczna wiedza podana jest jednak w niezwykle oryginalny, kreatywny sposób, dzięki czemu z przyjemnością łykamy kolejne rozdziały, a wiedza sama wchodzi nam go głów.

Gramatyczny półświatek pełen jest wijących się uliczek, na których spotykamy kolejne szajki opryszków: są wśród nich członkowie Przypadkowego Towarzystwa i Rzeczownikowej Braci, tuż za nimi czai się liczna Klika Czasownika i Niesłowne Imiesłowy, które tak często prowadzą nas na manowce. Autor opisuje rolę każdej grupy w językowym półświatku i ostrzega nas przed niebezpieczeństwami, na jakie mogą nas one narazić. Jeśli zdarza Ci się wpadać w gramatyczne pułapki i zgadzasz się z powiedzeniem "polska język - trudny język", po lekturze książki Jacka Wasilewskiego będziesz gotowy na wszystko!

"Bezecnik gramatyki polskiej" jest praktycznym uzupełnieniem wiedzy zawartej w podręcznikach szkolnych i akademickich; niejednokrotnie zajrzą do niej uczniowie starszych klas szkół podstawowych, liceów czy techników, a także studenci polonistyki.

Książka przypadnie do gustu także wszystkim, którzy polszczyzną interesują się hobbystycznie lub chcą prywatnie doskonalić się w tym zakresie. Zarówno rozwiązywanie gramatycznych zawiłości, jak i obcowanie z niepowtarzalnym stylem autora będzie dla nich źródłem prawdziwej satysfakcji.

Dużym atutem "Bezecnika gramatyki polskiej" jest oprawa graficzna. Ilustracje autorstwa Joanny Czupryniak pomagają zrozumieć opisywane problemy, a ich przewrotny, dowcipny styl dodatkowo uatrakcyjnia lekturę.

Jacek Wasilewski jest dziennikarzem, medioznawcą i pisarzem. Posiada tytuł doktora uzyskany pod kierunkiem prof. Jerzego Bralczyka na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. W obszarze jego zainteresowań naukowych mieszczą się m.in. sposób prowadzenia narracji w psychologii, biznesie czy reklamie, storytelling oraz komunikacja społeczna. Autor jest ponadto członkiem Komisji Żywego Słowa Rady Języka Polskiego.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Krzysztof

Klient zweryfikowany

5/5
| 10-09-2021 | Recenzja zweryfikowana
Polecam książkę: Bezecnik gramatyki polskiej. Tajemnice językowego półświatka.

Gabriela C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Zawsze byłam gorsza z polskiego niż z innych przedmiotów. Także postanowiłam podciągnąć trochę swoją wiedzę w zakresie gramatyki polskiej w sposób zabawny i przyjemny. Ta książka wyjście najbardziej zwawiłe elementy gramatyki naszego języka w zabawny sposób. Nie zauważyłam nawet kiedy zaczęłam tą wiedzę przyswajać. Bohaterowie są super. Historia też. A całość związana jest z niczym innym jak gramatyką. Polecam.

Karolina D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka okazała się dla mnie wielkim zaskoczeniem, w pozytywnym sensie :) Mamy tu najróżniejsze smaczki, ciekawostki, zuagmatwienia polskiej gramatyki. Całość ubrana w taki sposób, ze człowiek aż chce dalej czytać. Także jestli zawsze mieliście problem z gramatyką lub lubicie takie ciekawostki, to polecam zajrzeć do tej książki. Z całą pewnością się nie zawiedziecie na tym co czeka w środku książki.

Elzbieta O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 25-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ksiażka jest superowa. Bardzo ciekawa i przy tym lekka i zabawna. Jestem miłośnikiem języka polskiego. Fascynuje mnie gramatyka naszego języka. Ta książka przedstawia ja tak, że człowiek przyswaja wiedzę w bardzo korzystny sposób i bardzo szybko. Jedna z ciekawszych ofert na rynku zdecydowanie. Moim zdaniem książka jest idealna dla ludzi w każdym wieku, no może poza najmłodszymi. Zachęcam do przeczytania.

Dostawa

3021463
Ładowanie...