Bestiariusz słowiański. Cz.1-2 (Paweł Zych) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Bestiariusz słowiański. Cz.1-2

Paweł Zych, Witold Vargas

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: BOSZ
Liczba stron: 440
-40%

79,91 zł

48,19 zł

oszczędzasz 31,72 zł (40%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

"Bestiariusz słowiański. Cz. 1-2" jest wydaniem zbiorczym bardzo popularnej w Polsce publikacji Witolda Vargasa i Pawła Zycha. To wyjątkowa okazja, by poznać świat słowiańskich legend oraz zwyczajów, które w zaskakującej formie przetrwały nawet do dzisiaj. Pięknie ilustrowana pozycja przybliża czytelnikom fantastyczne istoty z rodzimych mitów, opowiadanych kiedyś wieczorami przy ognisku przez przodków współczesnych Polaków. Różne zjawiska otaczającego ich świata, w którym nie brakowało niebezpieczeństw, próbowali tłumaczyć sobie działaniem nadprzyrodzonych sił. Lasy, bagna i góry pełne były niesamowitych stworzeń, czasem wyrządzających ludziom krzywdę, ale innym razem potrafiących nieść pomoc w potrzebie.

Przez wieki powstał na terenie współczesnej Polski i sąsiednich krajów niesamowicie barwny świat wierzeń ludowych, które dzisiaj zachwycają badaczy. Przekazywane ustnie opowieści zachowały się w różnych wersjach, jednak pewne elementy były powtarzane w kulturze różnych plemion. "Bestiariusz słowiański. Cz. 1-2" to próba zaprezentowania współczesnemu czytelnikowi spójnej listy najbardziej znanych istot z ludowych opowieści oraz mitologii słowiańskiej. Ta niezwykła podróż do krainy przodków z pewnością zachwyci miłośników kultury ludowej, a nawet fantastyki!

Polskie zwyczaje nawiązują czasami do dawnych tradycji słowiańskich przodków. Ludzie nieświadomie wykonują czynności, które kiedyś miały również ogromne znaczenie religijne. Słowianie uważali, że cały świat natury przesiąknięty jest niezwykła mocą, wpływającą także na ludzi. W tej obszernej publikacji możesz znaleźć najważniejsze cechy tych dawnych wierzeń i opowieści, nawet współcześnie skutecznie pobudzających wyobraźnię odbiorców.

W publikacji Witolda Vargasa i Pawła Zycha na uwagę zasługuje również znakomita oprawa graficzna. Barwny świat słowiańskich mitów został w rewelacyjny sposób przedstawiony na szczegółowych ilustracjach, potęgujących niesamowity nastrój baśniowości, tajemnicy oraz grozy, tak charakterystyczny dla mitologii słowiańskiej. Dodatkową zaletą są liczne ciekawostki, jakie autorzy zebrali podczas badań prowadzonych nad źródłami historycznymi. To znakomita okazja, by poznać początek słowiańskiej kultury i dowiedzieć się więcej o zwyczajach ludowych, które często nawiązują do wierzeń przodków.

Dzięki wspaniałym autorom czytelnik może na nowo odkryć świat słowiańskich wierzeń. Witold Vargas to pisarz i ilustrator zafascynowany słowiańską kulturą. Jest nauczycielem w jednej z warszawskich szkół oraz bardzo znanym w Polsce popularyzatorem mitologii słowiańskiej. Ponadto czasami prowadzi prelekcje o tematyce związane ze swoją twórczością i zainteresowaniami. Natomiast Paweł Zych to uznany ilustrator oraz autor komiksów. Zdobył prestiżową nagrodę dla autorów komiksów na XV Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Jego ilustracje trafiły do wielu polskich i zagranicznych czasopism, a współpraca z Witoldem Vargasem przy serii publikacji o słowiańskich legendach przyniosła mu rozgłos wśród wydawców książek.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3210075
Tytuł Bestiariusz słowiański. Cz.1-2
Autor Paweł Zych, Witold Vargas
Wydawnictwo BOSZ
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 440
Data premiery 2018-03-12
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 235 x 165
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.34
Cena detaliczna 79,91 zł
Nasza cena 48,19 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Milena S.

5/5
| 05-09-2022
Klasyczna pozycja, lektura obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się Słowiańszczyzną. Bardzo dobry jest pomysł na połączenie dwóch tomów w jednym, niektórzy powiedzą że książka jest przez to za ciężka, no ale takich książek i tak raczej się nie bierze do pociagu :D Treść jest obfita w informacje, można mnóstwo się dowiedzieć i zobaczyć różne nawiązania, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Polecam!

Iga U.

5/5
| 31-08-2022
Wypożyczałam już kiedyś ten bestiariusz z biblioteki, dlatego bardzo się ucieszyłam na widok nowego wydania i od razu kupiłam, zwłaszcza że cena jest bardzo przystępna dla studenckiego portfela :) Uważam że powinno się poświęcać więcej uwagi kulturze słowiańskiej, z której przecież się wywodzimy, a uczymy się i wiemy o niej zdecydowanie za mało. Ta książka jest świetnym materiałem, żeby dowiedzieć się o niej więcej.

Maja G.

5/5
| 27-08-2022
Przede wszystkim książka jest przepięknie zilustrowana, widać profesjonalizm i własny styl autora rysunków, trochę inny niż tradycyjny styl w tej tematyce. Czytało mi się równie dobrze, jak oglądało. Tematy są dokładnie omówione, widać tu ogromną wiedzę i pasję do kultury słowiańskiej. Znajdziemy tu też wiele odniesień do zwyczajów, które podtrzymujemy do dziś, a nie zawsze pamiętamy skąd pochodzą i co oznaczają.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
29. listopada, wt. — 30. listopada, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
30. listopada, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...