Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5  » Bajki, opowiadania, wiersze

Basia jest małą dziewczynką, jednak jak na swój wiek przeżyła już bardzo wiele przygód. Odwiedziła dentystę, była na basenie, na pikniku i na placu zabaw. Wraz z rodziną zaangażowała się w świąteczne przygotowania, a nawet wybrali się wspólnie na wyprawę do lasu. "Basia i rower" to książka, która pokazuje, jak bohaterka (a także młodzi czytelnicy) mogą podchodzić do tematu roweru.

Rodzice Basi decydują się na rodzinny wyjazd na wieś. Weekendowa wycieczka będzie pełna atrakcji, zarówno tych zaplanowanych, jak i zupełnie spontanicznych. Wśród nich jest wyprawa rowerowa. Janek już nie może się doczekać, jednak Basia trochę się stresuje tym całym rowerem. Czy to oby na pewno dobry pomysł? I czy nóżki Basi, będą w stanie przejechać rowerem "dookoła świata"? Na szczęście mama dobrze zna swoją córeczkę i wie, jak z nią porozmawiać, by strach odszedł w niepamięć. Czy wycieczka okaże się udana i będzie przebiegać zgodnie z planem? Tego musicie się już dowiedzieć sami, sięgając po książkę "Basia i rower".

Ta przygoda Basi jest nie tylko znakomitym sposobem na wspólne spędzenie popołudnia, ale może być także inspiracją do działania. Być może i Wy w piękny słoneczny dzień, zapragniecie zorganizować własną rowerową wyprawę, pełną niespodziewanych przygód? Czas spędzony na łonie natury z pewnością będzie doskonałym dodatkiem do rodzinnego weekendu.

Książeczki o przygodach Basi już na dobre zadomowiły się na półkach najmłodszych czytelników. Doskonale trafiają do dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet tych trochę starszych. Basia przeżywa takie same przygody, jak oni na co dzień i to właśnie tak zachwyca - fakt, że każdy może stać się książkowym bohaterem. Jak każde dziecko, Basia przeżywa cały wachlarz emocji i nie zawsze potrafi sobie z nimi poradzić. Na szczęście pod ręką zawsze ma Miśka Zdziśka, który jest jej najlepszym przyjacielem.

Autorką tych rozchwytywanych w bibliotekach książek o przygodach małej dziewczynki jest Zofia Stanecka. Bez koloryzowania i ubarwiania przedstawia rodzinne perypetie, na które można spojrzeć z dystansu. To właśnie fakt, że historie o Basi, jej braciach i rodzicach są tak autentyczne, sprawia, że czytanie ich sprawia przyjemność zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Jadwiga H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Mama, tata, Janek, Franek i Basia to bardzo autentyczna rodzinka. Chyba właśnie dlatego tak lubimy o niej czytać. Nie ma tutaj koloryzowania, a każdy przedstawiony jest nie tylko od tej dobrej, ale i złej strony. Wyjazd na wieś, rowerowa wyprawa, brodzenie w rzeczce i wspólne jedzenie lodów - czy jest lepszy sposób na spędzenie rodzinnego weekendu? Piękna historia pełna wzlotów i upadków oraz nasze ulubione ilustracje. Bardzo polecam rodzicom wszystkich przedszkolaków.

Konrad H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Basia i jej teksty nie przestaną mnie rozbrajać na łopatki. Rowerowa przygoda tak przypadła nam do gustu (zarówno córce, jak i nam rodzicom), że już nie możemy doczekać się lepszej pogody. Wspólne chwile na łonie natury to nie tylko fajny czas dla rodziny, ale też doskonała alternatywa dla czasu jaki spędzamy przed ekranami. Świetna lektura :)

Justyna L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Basia i rower to nasz najnowszy nabytek. Wszystkie wcześniejsze przygody Basi zostały już przeze mnie i dzieciaki przeczytane (i to nie raz) więc jak tylko pojawiła się nowa książeczka od razu ją zamówiliśmy. Basia i Janek szykują się na rodzinny wyjazd. Starszy brat ma już trochę więcej doświadczenia w jeździe na rowerze więc jest przekonany, że uda im się przejechać świat dookoła. Basia nie do końca jest pewna swoich umiejętności. Na szczęście z Miśkiem Zdziśkiem pod pachą i mamusią w pobliżu wszystko im się uda.

Dostawa

2981278
Ładowanie...