Xi

Historia Śródziemia jest opowieścią nie mniej fascynującą od najbardziej znanych czytelnikom dzieł J. R. R. Tolkiena. Dzięki niej poznasz życie, kulturę, a nawet całe dzieje ludów zamieszkujących fantastyczną krainę wykreowaną przez tego wybitnego autora. "Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3" to wyjątkowy wgląd w tolkienowską mitologię, dzięki któremu uzupełnisz wiedzę o słynnym świecie fantasy, a także poznasz wydarzenia mało znane nawet największym fanom. "Władca Pierścieni" to zaledwie część wielkiej Historii Śródziemia, z którą wreszcie w pełni możesz się zapoznać!

"Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3" - o czym jest książka polecana wszystkim fanom twórczości J. R. R. Tolkiena?

Dwunastotomowa Historia Śródziemia to publikacja przygotowana przez Christophera Tolkiena, nawiązująca do notatek i listów jego ojca. Teraz czytelnik może wreszcie zapoznać się z tym wspaniałym dziełem w polskim języku. W 3 części znajdziesz opowieści, które później weszły w skład Silmarillionu. Odkryjesz tu historię dzieci Húrina oraz źródło słynnych losów Berena i Lúthien, postaci niesamowicie ważnych dla J. R. R. Tolkiena.

Tom 3 to spotkanie z legendarnymi postaciami tolkienowskiego świata, a przy tym jak zawsze pełna niesamowitego nastroju opowieść o wspaniałych wyprawach, wielkich wojnach i potężnych mocach, walczących o panowanie nad krainą oraz losami śmiertelników. Tym razem czytelnik pozna z pewnością jedne z najważniejszych opowieści ludów świata fantasy i tło wydarzeń, prowadzących do słynnych zmagań o Pierścień Władzy.

"Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3" - opinie o długo wyczekiwanej publikacji dla miłośników fantasy

"Ballady Beleriandu. Historia Śródziemia. Tom 3" J. R. R. Tolkiena to następna część legend mieszkańców świata "Władcy Pierścieni", a dzięki tej publikacji czytelnik może zobaczyć, jak rozwijała się twórczość pisarza, a przy tym odkryć fascynujące tajemnice jego krainy. Znajdziesz tu najsłynniejsze mity, a także historie o pięknie zupełnie wyjątkowym, nawet jak na dzieła słynnego autora. Książka oferuje nowe spojrzenie na twórczość J. R. R. Tolkiena, którego z pewnością nie odmówi sobie prawdziwy fan tego pisarza!

J. R. R. Tolkien to jeden z najwspanialszych twórców fantastyki, a pewnie też jeden z najbardziej znanych pisarzy na całym świecie. Autor "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" wciąż zachwyca czytelników w każdym wieku, a jego dzieła są naprawdę ponadczasowe. Wykładowca akademicki oraz wielki znawca literatury staroangielskiej dał bowiem ludzkości uniwersalną opowieść, rozgrywającą się w krainie hobbitów, ludzi, elfów, krasnoludów, trolli, orków i innych fantastycznych istot, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. O wyjątkowej sile tej twórczości świadczą kolejne ekranizacje oraz ciągłe wznawianie różnych wydań dzieł pisarza.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3421673
Ładowanie...