Xi
 » Pozostałe produkty

„Najważniejsze, czego poszukuje człowiek, to droga prowadząca do postępowania według zasad moralnych. Nasza wewnętrzna równowaga, a nawet sama egzystencja zależą właśnie od tego. Tylko moralne postępowanie może uczynić nasze życie pięknym i godnym. Sprawienie, żeby stało się ono wartością żywą i świadomą, jest być może najtrudniejszym zadaniem edukacji”. Słowa Alberta Einsteina przyświecają jako motto książce Begony Ibarroli. Dalej jest tylko lepiej.

Oto bajki, które nie tylko uczą… jak żyć wśród innych, ale także rozwijają inteligencję emocjonalną, która pozwala wytworzyć małemu człowiekowi autonomię. Książka wzrusza, mówi o tym, co ważne w życiu i pomaga rozwinąć silne cechy osobowości dziecka. Bardzo szybko umożliwia głęboką relację z zagubionym chłopcem, który przy pomocy zwierzątek samodzielnie sobie radzi. Ponieważ akcja rozgrywa się w terenach zielonych, przy okazji uczy, jak dbać o środowisko naturalne. Sytuacje zaprezentowane w opowiadaniach uczą dzieci, w jaki sposób dążyć do sztuki kompromisu, a także tego, że dialog jest cenną umiejętnością, która pomaga zbliżyć ludzi i może wiele wyjaśnić.

„Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” to kształcenie poprzez zabawę i wspólne czytanie. Pięknie wydana, z twardą okładką i bogato ilustrowana sprawia, że obcowanie z nią staje się radością. To wyjątkowa książka o trosce, przyjaźni, zaufaniu i szeregu innych aspektów życia w społeczeństwie.

Wszyscy rodzice pragną, aby ich dzieci umiały żyć wśród innych. Tak się stanie, jeśli rodzice przekażą swym dzieciom właściwe wartości. Te wartości, takie jak umiejętność współpracy, odwaga, uprzejmość czy uczciwość, jeśli zostaną przez dziecko przyswojone, staną się częścią jego tożsamości i będą prowadzić je w dorosłym życiu.

„Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” zamykają cykl trzech książek rozwijających inteligencję emocjonalną u dzieci. Każdy rozdział dotyczy innej wartości i opisuje dwie przygody sympatycznego bohatera, małego Indianina z Amazonii. Uczą one, jak postępować w kontaktach z innymi: zarówno z przyjaciółmi, jak i z obcymi. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych rozmów, zajęć i zabaw.

Begoa Ibarrola to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki dla dzieci i poradniki dla rodziców od lat cieszą się ogromną popularnością.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Natalia S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 10-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ta książka jest super, ładne historie, a do tego są pomysły na zabawy z dziećmi, które uczą pewnych cech. Super książka, bardzo polecam, i na pewno kupuje jeszcze jedną (i całą serię!) na prezent.

AGNIESZKA Z.

Klient zweryfikowany

5/5
| 30-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Super przygody ktore przemawiaja nawet do 3 latka. Ciekawe zabawy, dyskusje, i wskazowki dla rodzicow. Polecam z czystym sumieniem dla dzieci od 3 do 8 lat na pewno caly czas aktualne.

Agata M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
"Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych” to bardzo mądra i bardzo pouczająca książka. Kupiłam ja dla mojego synka, bo wiem jak trudno w dzisiejszych czasach żyć z innymi, bo to czasy internetu, gdzie każdy jest samotnikiem i wszyscy żyją jedynie w świecie online. Ta książka w fantastyczny sposób przedstawia różne kwestie, a do tego jest pięknie zilustrowana i nie kosztuje kroci. Reasumując, gorąco polecam.

Irena M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Świetna jest ta książka. Pięknie zilustrowana i fajnie napisana. Autorzy dołożyli wszelkich starań by maksymalnie przykuć uwagę młodych czytelników. Polecam gorąco wszystkim maluszkom, i przyznam też szczerze, że ta książka daje do myślenia także dorosłym. Mam wrażenie, ze wszystkim w obecnych czasach, w czasach pandemii trudno jest żyć w grupie więc można by rzec że pozycja bardzo na czasie ;)

Wioletta D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka „Bajki, które uczą, jak żyć wśród innych:” to moje najnowsze odkrycie. To książeczka, którą podarowałam mojemu chrześniakowi w prezencie urodzinowym. Mały jest zachwycony i już od razu chciał przysiąść do lektury. Czytał jak zaczarowany. To takli mały sukces, bo mały zazwyczaj wolał spędzać czas na telefonie czy tablecie, więc to mała i miła odmiana. Szkoda, ze za moich czasów dzieciństwa nie było takich miłych, fajnych książeczek , polecam!

Anna E.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 27-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Extra książka dla wszystkich dzieci. Ładnie zilustrowana, ma dobrą cenę i zapewni rozrywkę i walor edukacyjny an długi czas. My czytamy sobie z dzieciakami głównie do snu, a czasem zabieramy do lekarza czy na spacerek. Polecam. Co raz mniej mam wrażenie tak wartościowych książek jeśli chodzi literaturę dziecięcą.

Kasia I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Sympatyczna książeczka, która zrobiła furorę w naszym domu i sprawiła, ze dzieciaki przekonały się do książek. W środku znajdziemy kilka bajeczek, a każda z nich opowiada o tym jak fajnie jest w zgodzie, bez kłótni funkcjonować w grupie, gdzie normalne jest bycie miły, wzajemny szacunek itp. Książka i dal dzieci i dla dorosłych. Polecam. No i plus za piękne ilustracje.

Dostawa

937900
Ładowanie...