Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym

Wiele osób wierzy, że jest możliwe takie wychowanie dzieci, które nauczy je bycia bardziej szczęśliwymi. Zbiór opowiadań należący do serii książek dziecięcych wpływa na rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka. Każdy rozdział składa się z dwóch opowieści, w trakcie których sympatyczni bohaterowie uczą się wraz z dzieckiem różnych umiejętności i postaw. W książce znajdują się także wskazówki dla roCzytaj więcej

 • Producent: Finebooks
 • Data premiery: 2017-10-31
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 172
 • Wymiary: 255 x 205 x 20

Wiele osób wierzy, że jest możliwe takie wychowanie dzieci, które nauczy je bycia bardziej szczęśliwymi. Zbiór opowiadań należący do serii książek dziecięcych wpływa na rozwój inteligencji emocjonalnej dziecka. Każdy rozdział składa się z dwóch opowieści, w trakcie których sympatyczni bohaterowie uczą się wraz z dzieckiem różnych umiejętności i postaw. W książce znajdują się także wskazówki dla rodziców oraz propozycje wspólnych zabaw.

Autorką książki jest znana hiszpańska pisarka, która zajmuje się także profesjonalnie psychologią i pedagogiką. Jej książki dla dzieci cieszą się dużą popularnością.

"Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym" to właśnie ten rodzaj literatury dziecięcej, który chwyta za serce. Autorką książki jest Begona Ibarrola pochodząca z Hiszpanii psycholog i pedagog, która specjalizuje się właśnie w książkach dla dzieci oraz poradnikach dla rodziców. Każda z jej książek skupia się na innych emocjach i uczuciach. To takie podręczniki, które przekazują nie tyle wiedzę merytoryczną, co emocjonalną.

"Dekalog rodziców, którzy chcą wychować szczęśliwe dzieci:

 1. Bezwarunkowa miłość.

 2. Budowanie pozytywnej samooceny dziecka.

 3. Wspieranie autonomii dziecka.

 4. Rozwijanie wiary we własne siły.

 5. Docenianie wysiłku i wytrwałości.

 6. Wychowywanie w szczerości i uczciwości.

 7. Poszanowanie indywidualności dziecka.

 8. Ustalanie granic i zasad.

 9. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.

 10. Atmosfera spokoju i harmonii."

Cała książka "Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym" opiera się właśnie na tych dziesięciu zasadach. Do każdej z nich autorka przypisała kilka bajek, a w nich opisuje bohaterów, którzy przeżywają różne historie. Bajki te pozwalają dzieciom zrozumieć pewne zachowania, a nawet nauczyć się dobrych postaw, które jak sam tytuł mówi "uczą, jak być szczęśliwym".

Każda z bajek została zakończona specjalnymi wskazówkami dla rodziców. To właśnie na nich powinniśmy się skupić, żeby wprowadzić w życie nowe zasady i po prostu je uprzyjemnić. Te kilka podpunktów w prosty sposób wyjaśnia, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi i jak reagować na ich zachowania. Ponadto autorka pokazuje różne propozycje zabaw i ciekawych zajęć z dzieckiem.

Na specjalną uwagę zasługują tutaj także piękne, malownicze i iście bajeczne ilustracje. Ich wyjątkowość sprawia, że naprawdę ciężko jest oderwać od nich oczy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
756190
Tytuł
Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
hiszpański
Liczba stron
172
Data premiery
2017-10-31
Rok wydania
2017
Wymiary produktu [mm]
255 x 205 x 20
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.75
Długość
260
Głębokość
26
Wysokość
20
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
21 recenzji
 • 5
  19
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marta Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-08
  Pięknie wykonana książka z cudowną zawartością. Dzieci nie mogły się doczekać kolejnej opowieści. Wspaniale przedstawia różnorodność człowieka, mówi o współpracy o komunikacji. Polecam z serca!
 • Agnieszka K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-29
  Książkę polecam dla każdych rodziców. Jak dla mnie super! To jest to czego szukałam dla dziecka. Książka o wartościach.
 • Bernadetta N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-16
  Dałam na prezent, to nie wiem co w środku, ale mamy z tej serii inna i jest super.
 • Sergiusz R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-05-10
  Większość bajek jest całkiem ciekawa. Ogólnie polecam.
 • AGNIESZKA Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-30
  Ciekawe i pouczajace opowiesci. Zamowilismy cala serię i jestesmy bardzo zadowoleni. Dziecko ma 3 lata ta pozycja jest najbardziej do niego skierowana. Na poczatku byl zaskoczony mala iloscia grafiki jednak sluchajac opowiesci szybko sie przekonał ze warto. Ciekawe wskazowki dla rodziców. Bardzo polecam.
 • Jadwiga N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-18
  Genialna książka, na którą trafiłam w zasadzie przypadkiem. I muszę teraz szczerze przyznać, ze kocham takie przypadki i pewnie jeszcze kupię inne pozycje tego autorstwa. W książce znajdziemy różne opowiadania, które rozwijają inteligencję emocjonalną dziecka. Wszystko oczywiście w pięknej formie, wzbogacone o fantastyczne obrazki. No i cena także nie jest jakąś wygórowana. To był naprawdę świetny zakup. Jak dla mnie must have dla każdego pięciolatka.
 • Aldona I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-05
  Urzekła mnie ta książka i polecam ją każdemu rodzicowi z kilku powodów. Powinno spodobać się wydanie, ponieważj jest przyjemne dla oka, ilustracje są delikatne. To, co jest absolutnie nie do przecenienia to fakt, że książka nie tylko zawiera bajki, które zadowolą nawet wrażliwców, ale też porady dla rodziców. Dla mnie to strzał w 10. Nie muszę szukać w 25 publikacjach, kupić książki dla dzieci, poradnika dla siebie i pomysłów na zabawy szukać w internecie. Wszystko w jednym miejscu, bardzo polecamy. Bajki są wyciszające, mają spokojną narrację.
 • Marianna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-04
  Pozycję „Bajki które uczą jak być szczęśliwym” kupiłam ostatnio siostrzenicy. Bardzo zaintrygował mnie tytuł i w zasadzie to był trochę taki zakup w ciemno bo nigdy nic wcześniej nie nabyłam do tego autorstwa,. No ale muszę przyznać, ze był to strzał w dziesiątkę. Generalnie mała nie jest za bardzo zainteresowana książkami, woli jak każde dziecko obecnie – tableta czy komputer. No ale te opowiadania bardzo przykuły jej uwagę, mocno zainteresowały. Tym bardziej się cieszę, bo to nie są takie zwykłe opowiadania, a bardziej rozwijające, emocjonalnie. Polecam.
 • Gosia M. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-11-03
  "Bajki, które uczą, jak być szczęśliwym" to zbiór opowiastek o mieszkańcach lasu. Dzięki nim, wraz z dzieckiem, poznajemy pewne kluczowe cechy i wartości, nad którymi warto pochylić się, by wychować cdziecko na świadomego, szczęśliwego człowieka, znającego swoją wartość. Nienahalne, niedługie opowieści, mili bohaterowie, ładna ogółem książka, wydana z dbałością o szczegóły. Jedno, co mnie mierzi, to imiona bohterów - od Malwinki, przez Kumkotkę po Altamirę: od sasa do lasa, brakuje mi w tym temacie spójności, można się pogubić...
 • Bartłomiej M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-23
  „Dobro ludzkości powinno polegać na tym, żeby każdy z nas doświadczał jak największego szczęścia, nie umniejszając przy tym szczęścia innych” - takim pięknym cytatem z Huxleya ropzoczyna się ta opowieść. I coś w tym jest. Choć tytuł może wydawać się nieco naciągany, to w rzeczywistości książka nie ma poradnikowego stylu. Autorka zawarła w niej dekalog rodziców, którzy chcą wychować szczęśliwe dzieci i jest to zbiór całkiem przyzwoity. Według jego podpunktów uszeregowała bajki - po dwie dla każdego z podpunktów i porady dla rodziców, jak pracować nad poszczególnymi, konkretnymi cechami. Warta sięgnięcia po nią pozycja!
 • Jakub T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-31
  Bajki dla dzieci… ale także dla rodziców! Głównie dlatego, że oprócz barwnej opowieści, autorka postarała się dodać też wskazówki związane z jej wiedzą psychologiczną. Dzięki temu rodzic może nie tylko przeczytać dziecku ciekawą bajkę, ale też spróbować łatwo go czegoś nauczyć. Sympatyczni bohaterowie opowieści zmagają się z różnymi przeszkodami podczas swoich przygód, pokazując także dzieciom, jak można rozwiązywać różne problemy.
 • Bartek I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-16
  Opowieści o szczęściu, które mogą uszczęśliwić nie tylko dziecko, ale też rodzica. Zostały napisane przez autorkę zajmującą się zawodowo psychologią, więc są nie tylko zwykłymi opowiadaniami dla dzieci, ale też dołączono do nich porady pomagające w ich wychowaniu, rozbudzaniu pewności siebie i lepszego rozumienia swoich emocji. Szczegółowe ilustracje przyciągają uwagę dziecka, a podane w tekście wskazówki umożliwiają łatwiejsze wyjaśnienie dzieciom tematów związanych z daną bajką.
 • Karina M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-01
  Zbiór opowiadań pomagających rodzicom w rozwijaniu emocji dziecka. W trakcie czytania może ono uczyć się razem z bohaterami określonych postaw. Rodzic może natomiast skorzystać z szeregu wskazówek dołączonych do opowieści, a także z pomysłów na zabawy. To książka, która oferuje nie tylko bajki do poczytania dzieciom wieczorem, ale także zbiór prostych porad psychologicznych, pomagających w pracy nad rozwojem osobowości dziecka.
 • Asia Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-17
  Książka pełna pogodnych opowieści o tym, jak być bardziej szczęśliwym. Sympatyczni bohaterowie muszą nie tylko pokonać kłopoty, jakie ich spotykają, ale przede wszystkim zrozumieć, skąd się one biorą. Autorka stawia sobie za cel nie tylko rozbudzenie wyobraźni dziecka, ale także wrażliwości i umiejętności zrozumienia drugiej osoby. Bajki zostały uzupełnione o propozycje zabaw związanych z opowieściami, jakie rodzice mogą zaproponować dzieciom.
 • Wojciech K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-03-20
  Łatwiej zaopiekować się dzieckiem i wyjść naprzeciw jego potrzeb mając pomoc w formie książki „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym”. Begona Ibarrola to moje prywatne odkrycie tego roku w prozie dla dzieci.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł
756190
Ładowanie...