Xi
 » Pozostałe produkty

Każdy człowiek posiada jakieś talenty, czyli predyspozycje do działań w określonych dziedzinach. Zdolności mogą być przeróżne i obejmować rozmaite zakresy. Ktoś może mieć talent artystyczny, inny niewykluczone, że szybko się uczy, a jeszcze ktoś może mieć szczególne zdolności w dziedzinie ruchowej. Świadomość bogactwa talentów, nie ograniczanie ich tylko do zakresu kompetencji intelektualnych jest niezwykle ważna.

Bez wątpienia każdy rodzic chce, by dzieci rozwijały swoje zdolności. Żeby można podjąć jakieś konkretne działania w tym zakresie trzeba najpierw te talenty poznać. Howard Gardner – amerykański psycholog – stworzył teorię, według której istnieje osiem różnych rodzajów inteligencji:

- logiczno-matematyczna,

- językowa,

- przyrodnicza,

- muzyczna,

- przestrzenna,

- cielesno-kinestetyczna,

- interpersonalna,

- intrapersonalna.

Dzięki teorii wielorakiej inteligencji możemy spojrzeć na dziecko holistycznie i dostrzec w nim ogromny potencjał. Być może młody człowiek nie jest wybitnym matematykiem, ale jest empatyczny i wrażliwy na potrzeby innych? Być może brak mu zręczności ruchowej, ale jest obdarzony niezwykle trafnym postrzeganiem świata?

Z pomocą w dookreślaniu mocnych stron dziecka przychodzi publikacja „Bajki, które pomagają odkrywać talenty” autorstwa Bogoñy Ibarroli – hiszpańskiej psycholog i pedagog, autorki popularnych książek dla dzieci i poradników dla rodziców. Lektura tej pozycji wspiera w poszukiwaniu szczególnych zdolności danego dziecka. Pokazuje, że warto patrzeć szeroko i z ciekawością odkrywać uzdolnienia. Każdy rozdział „Bajek, które pomagają odkrywać talenty” zawiera dwa opowiadania. Opisane w nich sytuacje służą temu, by zwrócić uwagę na to, jak różnorodne mogą być mocne strony poszczególnych bohaterów. W książce znajdziemy również konkretne wskazówki dla rodziców, a także propozycje zabaw, zajęć i tematów do wspólnych rozmów.      .  

„Bajki, które pomagają odkrywać talenty” to wartościowa i ciekawa pozycja zarówno dla dzieci jak i rodziców. Rolą dorosłych jest umacnianie w dzieciach przekonania o ich potencjale. Wspólna lektura książki pozwoli nie tylko miło spędzić czas, ale ma szansę przerodzić się w długą, wielowątkową dyskusję o bogactwie talentów ukrytych w każdym człowieku.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Marta

Klient zweryfikowany

5/5
| 08-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja warta polecenia! Wspaniałe wykonana. Dzieci i mnie zachwycały kolejne rozdziały. Przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale mamy swoje indywidualne talenty i w grupie świetnie się uzupełniamy. Zainspirowała nas abyśmy poszukali swoich mocnych stron.

Bernadetta N.

Klient zweryfikowany

5/5
| 16-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ciekawa książka, na początku dzieci mówiły, że dziwna, ale jak się wczytaliśmy, to bardzo lubią słychać opowieści bohaterów:) Szczególnie o latającym plecaku;)

Mirka

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-03-2019 | Recenzja zweryfikowana
Dzieci i kosmici ukazują w czym są dobrzy, a każdy ma jakiś ukryty talent, należy go jedynie chcieć zauważyć i wymyślić, jak może się przydać w życiu, a także w przyszłości w pracy zawodowej.

Maria

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-03-2019 | Recenzja zweryfikowana
Po co nam różna forma inteligencji? Dawniej kojarzono ją jedynie z testami IQ, a okazuje się, że jest tego dużo więcej i każde dziecko jest inteligentne. My jedynie nie zauważamy w jakiej sferze powinno się rozwijać, na jakiej płaszczyźnie. Nie patrzymy dokładnie na to, co potrafi, bo oczekujemy czegoś innego.

Jerzy

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-01-2019 | Recenzja zweryfikowana
Autorka pisze z pasją, a to istotne dla książki, ponieważ jest energetyczna i to się udziela w trakcie lektury. Dziecko ma to do siebie, że niełatwo je zainteresować, ponieważ zewsząd jest atakowane przez przekazy reklamowe. Tej książce się udało, młodej bardzo się spodobała.

Dostawa

834101
Ładowanie...