Bad Friends. Friends. Tom 1

  7 recenzje

Osiemnastoletnia Kendall Walker i jej mama przeprowadzają się do Londynu. Mają zamieszkać z narzeczonym matki i jego synem Nellsonem, którego dziewczyna jeszcze nie poznała. Na miejscu okazuje się, że chłopak jest do niej wrogo nastawiony i prosi, aby udawała, że się nie znają.To wszystko sprawia, że Kendall z dużą rezerwą udaje się do nowej szkoły. Miała nadzieję, że potencjalny przybrany brat prCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: NieZwykłe
  • Serie: Friends
  • Data premiery: 2022-08-17
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 336
  • Wymiary: 207 x 143
więcej parametrów

O książce

Osiemnastoletnia Kendall Walker i jej mama przeprowadzają się do Londynu. Mają zamieszkać z narzeczonym matki i jego synem Nellsonem, którego dziewczyna jeszcze nie poznała. Na miejscu okazuje się, że chłopak jest do niej wrogo nastawiony i prosi, aby udawała, że się nie znają.

To wszystko sprawia, że Kendall z dużą rezerwą udaje się do nowej szkoły. Miała nadzieję, że potencjalny przybrany brat przynajmniej na początku jej pomoże. Jednak dziewczyna szybko przekonuje się, że jest zdana sama na siebie.

W szkole Kendall obserwuje znajomych Nellsona. W oko szczególnie wpada jej Harry Torres. Kapitan szkolnej drużyny koszykówki błyskawicznie sprawia, że dziewczyna nie potrafi przestać o nim myśleć.

Wkrótce Kendall wpadnie w wir nowych znajomości i szkolnych rozgrywek, w których na szali zostanie postawione jej serce.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3276748
Tytuł
Bad Friends. Friends. Tom 1
Wydawnictwo
Serie:
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
336
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2022-08-17
Rok wydania
2022
Wymiary
207 x 143
Waga
0.31 kg
Wysokość
143 mm
Długość
207 mm
Głębokość
22 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
140 mm
Nasza cena
31,89 zł

Opinie i recenzje książki Bad Friends. Friends. Tom 1

4,9/5
 
7 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Dominika S.
    5.0
     
    2023-12-26Recenzja zweryfikowana
    Książka pięknie wykonana polecam prezent jak najbardziej udany
  • Tatiasza i. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-09-26Recenzja zweryfikowana
    „Przez te chore związki ludzie myślą, że mają do siebie jakieś prawa, i koniec końców zawsze ktoś na tym cierpi." Kendall Walker ma osiemnaście lat, jej dotychczasowe życie diametralnie się zmienia. Razem z mamą przeprowadzają się do Londynu. Od teraz będą mieszkały z narzeczonym mamy i jego synem Nellsonem w pięknie położonej posiadłości. Od samego początku jej relacja z chłopakiem nie zapowiada się dobrze. Ten jest wrogo do niej nastawiony, przedstawia jej kilka warunków, do których Kendall będzie musiała się dostosować. Jednym z nich jest udawanie w szkole, że się nie znają. Dziewczyna jest bardzo rozczarowana jego postawą, miała nadzieję, że będą potrafili się dogadać. Niestety… Pierwszy dzień w nowej szkole nie zapowiada się dobrze, zupełnie obcy ludzie, poczucie osamotnienia bardzo jej ciąży. Czy da radę, odnajdzie się w przytłaczającej codzienności i poradzi sobie z licznymi zmianami jakie zagościły w jej życiu? Na jej drodze, przez zupełny przypadek staje przystojny kapitan szkolnej drużyny koszykówki, co daje jej możliwość nawiązania nowych znajomości. Niebawem zostaje wciągnięta w intensywne życie młodych ludzi, staje się ich częścią. Uczucie, które przychodzi miało być początkiem czegoś dobrego, a stało się początkiem prawdziwego zniszczenia. Jak do tego doszło? Fabuła ciekawie poprowadzona, zabiera nas w trudny, niepokojący, nieprzewidywalny świat młodych ludzi. Autorka pisze lekko, przyjemnie, naturalnie, z dużym poczuciem humoru. Narracja toczy się głównie z perspektywy Kendall, czasami głos dostają pozostali bohaterowie. Wyraźnie czujemy emocje, wewnętrzne rozterki, porywy serca, które stają się udziałem naszych bohaterów. A ci dobrze wykreowani, autentyczni, nietuzinkowi, zróżnicowane, pokomplikowane osobowości. Nie do wszystkich poczułam sympatię, niestety. Młodzi ludzi, którzy prowadzą beztroskie, lekkomyślne życie. Są rozpuszczeni, nieodpowiedzialni, zbuntowani, żyją z dnia na dzień. Liczne imprezy na których bywają to czas, gdy wstępuje w nich energia i chęć do życia. Umiejętnie stwarzane pozory, maskowane niedociągnięcia, ból czy poczucie winy. Intrygi, niedopowiedzenia, problemy, z którymi muszą się mierzyć często ich przerastają. Konflikty, kłótnie, błędy, próby wyciągnięcia ręki na zgodę. Trudne wybory i ich konsekwencje. Miłosne wzloty i upadki, uczucia, które ranią, niosą ból i rozczarowanie. Trudna relacja siostra – brat, z czasem ulega zmianie, zdecydowanie na lepsze. Piękno prawdziwej, niespodziewanej przyjaźni. Przyjemna, lekka, wciągająca opowieść, w której chwile dobre, szczęśliwe, przeplatają się z tymi złymi, bolesnymi. Świat młodych ludzi w realnej odsłonie. Czekam na kolejny tom. Serdecznie polecam, szczególnie młodszym czytelnikom.
  • Kornelia K. Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2022-09-20Recenzja zweryfikowana
    "Przez te chore związki ludzie myślą, że mają do siebie jakieś prawa, i koniec końców zawsze ktoś na tym cierpi." Młodziutka Kendall właśnie robi nowe kroki w życiu. Zmiana otoczenia, przeprowadzka, poznanie przyszłego ojczyma i jego syna Nellsona. Nie jest to łatwe, szczęście w nieszczęściu, że szybko znajduje wspólny język z chłopakiem, choć początki nigdy nie należały do przyjemnych. Wkroczyła w trudny świat, gdzie nie łatwo o dobre znajomości, a pieniądze na przemian komplikują i ułatwiają życie. W oko wpada jej Harry, przyjaciel Nellsona. Połączy ich trudna relacja i skomplikowane sprawy. Szkolne przepychanki, próby znalezienia się w centrum uwagi, podstępne żmije i całkiem przychylne osóbki. Świat jest skomplikowany, a teraz życie Kendall wejdzie na pełne zawirowań obroty. Czeka ją niezła przygoda. Debiutancka książka, która jest niezwykle skomplikowanym zlepkiem młodzieńczych rozterek. Świat nowości, imprez, tajemnic, spisków i knowań, a także przyjaźni na dobre i złe. Przed Kendall jest wszystko nowe. Musi poznać otoczenie, ludzi i ich zachowania. Wybrać tych, których będzie chciała mieć blisko, a od kogo wolała by trzymać się z daleka. Pierwsze poważne miłości, rany serca i skomplikowane wybory. Sama będzie próbowała iść różnymi ścieżkami, nie zawsze zadowalając wszystkich. Nie ma co sugerować się słowami innych. Młodzi pełni zapału, energii i szaleństwa ludzie robią różne głupstwa. Postępują czasem irracjonalnie i pochopnie, tworząc czasem problemy z błahych spraw, a te poważne próbując zataić. Próbują ulokować uczucia nie zawsze odwzajemnione, w niewłaściwych osobach. Jest to książka zdecydowanie dla młodszego pokolenia, które kocha szkolne potyczki. Ciekawa i skomplikowana. Pokazująca kilku głównych bohaterów z bliska, ich rozterki i zawirowania, złamane serca i leczenie ran, błędy, konflikty i próby pojednania. Ciekawa jestem co będzie dalej? i jak zakończą się ich potyczki? Książka dobra ale... Brakło tutaj odrobiny pazura. Czekam na miłe zaskoczenie w kolejnym tomie. Polecam spróbujcie sami.
  • Barbara D. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-08-29Recenzja zweryfikowana
    Czy lubicie czytać książki o nastolatkach? Jeśli tak to koniecznie sięgnijcie po tę lekturę? Osiemnastoletnia Kendall przeprowadza się do Londynu z mamą do jej narzeczonego. Buntowniczy syn mężczyzny - Nellson, nie jest tym faktem zadowolony. Oświadcza Kendall, aby w szkole nie liczyła na jego pomoc. W szkole zapoznaje się z Harrym, który okazuje się znajomym Nellsona. Życie nastoletnie Kendall nabiera tempa, gdy poznaje coraz więcej rówieśników. Wpada w wir nowych znajomości i imprez. Co z tego wyniknie? Nastoletnie życie nastolatków wcale nie jest proste. Nieodpowiednie towarzystwo, szalone decyzje oraz zazdrość przyczyniają się do nieprzewidywalnych wydarzeń. Dzięki lekturze i Kendall przekonujemy się o tym. Życie Kendall zmienia się poznając znajomych swojego przybranego brata. Zostaje wplątana w niespodziewane sytuacje, z którymi musi się zmierzyć. Nie wszystko jest takie, jakie oczy widzą, bo prawda okazuje się zupełnie inna. Skrywane tajemnice i sekrety z przeszłości dużo namieszają w relacji Harry’ego i Kendall. Dodając do tego jego byłą, robi się jeszcze ciekawiej… Niemówienie sobie prawdy spowoduje ból, rozczarowanie i łzy. Czy wszystko można wybaczyć? Podobało mi się rozwinięcie relacji pomiędzy nastolatkami. Dzięki temu poznajemy ich bliżej wraz z kłopotami i zmartwieniami. Czytając powieść z lekkością przeniosłam się do świata nastolatków, dzięki wspaniale poprowadzonej fabule i przemyślanej akcji. Zakończenie sprawia, że pragnę poznać dalsze losy bohaterów, ponieważ jest to pierwszy tom emocjonującej historii. Czekam z utęsknieniem na kontynuację. Polecam książkę i poznanie świata nastolatków, w którym jest mnóstwo kłopotów oraz rozrywki.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka