Więckowski Marek (11 produktów)

Marek Więckowski to polski geograf, dziennikarz, fotograf i podróżnik. Jest współautorem podręczników szkolnych z serii „Oblicza geografii”, „Na tropach przyrody” i „Odkrywamy świat” oraz twórcą samodzielnych publikacji, takich jak np. „Tragedie Górskie” czy „Polskie naj...”.

Urodził się w 1971 roku w Warszawie. W roku 2000 obronił doktorat na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wtedy też rozpoczął pracę w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego PAN. W 2011 roku został habilitowany w dziedzinie nauk o Ziemii. Pracował w École Normale Supérieure we Francuskim Lyonie od 2002 do 2004 roku. Był również Dyrektorem Stacji Naukowej PAN w Paryżu w latach 2014-2017.

Współpracował z Polskim Radiem BIS, Programem I Polskiego Radia i TV Polonia. Uczestniczył w licznych audycja o tematyce geograficznej oraz turystycznej. Prowadził program dla dzieci „Polskie ABC”. Od 2000 roku przez 2 lata pracował jako prezenter prognozy pogody dla stacji TVP2.
Bibliografia Marka Więckowskiego:
Seria Oblicza geografii (współautor);
Seria Na tropach przyrody (współautor);
Seria Odkrywamy świat (współautor);
100 najpiękniejszych krajobrazów Polski (współautor);
Pomorze Wschodnie. Przewodnik dla aktywnych (współautor);
Wysokogórski alfabet (współautor);
Tragedie górskie;
Polska Księga Rekordów;
Polskie naj…;
Przyrodnicze uwarunkowania kształtowania się polsko-słowackich więzi transgranicznych;
Bałtyk. The Baltic.
Ładowanie...