Xi

Więckowski Marek (8 produktów)

Marek Więckowski to polski geograf, dziennikarz, fotograf i podróżnik. Jest współautorem podręczników szkolnych z serii „Oblicza geografii”, „Na tropach przyrody” i „Odkrywamy świat” oraz twórcą samodzielnych publikacji, takich jak np. „Tragedie Górskie” czy „Polskie naj...”.

Urodził się w 1971 roku w Warszawie. W roku 2000 obronił doktorat na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wtedy też rozpoczął pracę w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego PAN. W 2011 roku został habilitowany w dziedzinie nauk o Ziemii. Pracował w École Normale Sup...érieure we Francuskim Lyonie od 2002 do 2004 roku. Był również Dyrektorem Stacji Naukowej PAN w Paryżu w latach 2014-2017.

Współpracował z Polskim Radiem BIS, Programem I Polskiego Radia i TV Polonia. Uczestniczył w licznych audycja o tematyce geograficznej oraz turystycznej. Prowadził program dla dzieci „Polskie ABC”. Od 2000 roku przez 2 lata pracował jako prezenter prognozy pogody dla stacji TVP2.

Bibliografia Marka Więckowskiego:
Seria Oblicza geografii (współautor);
Seria Na tropach przyrody (współautor);
Seria Odkrywamy świat (współautor);
100 najpiękniejszych krajobrazów Polski (współautor);
Pomorze Wschodnie. Przewodnik dla aktywnych (współautor);
Wysokogórski alfabet (współautor);
Tragedie górskie;
Polska Księga Rekordów;
Polskie naj…;
Przyrodnicze uwarunkowania kształtowania się polsko-słowackich więzi transgranicznych;
Bałtyk. The Baltic.

40,76 45,90 zł −11%
Wysyłka 24 godziny
58,09 65,00 zł −11%
Wysyłka 24 godziny
28,70 45,00 zł −36%
Wysyłka 24 godziny
38,11 42,50 zł −10%
Wysyłka 24 godziny

Interesujesz się otaczającym Cię światem? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mechanizmach, dzięki którym życie na Ziemi jest możliwe? A może jesteś ciekawy jak działa ludzka psychika? Jeśli tak, literatura naukowa i popularnonaukowa jest właśnie dla Ciebie. W naszej księgarni znajdziesz tysiące tytułów, które w łatwy i przystępny sposób wyjaśniają na pozór skomplikowane procesy zachodzące dookoła nas każdego dnia.
W dziale książek naukowych i popularnonaukowych znajdziesz dziesiątki wydawnictw, dzięki którym poszerzysz zakres swojej wiedzy z zakresu chemii, biologii, geografii czy matematyki. Pozycje wydawnicze dostępne na naszej stronie są doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w szkole, która przygotowuje do kolejnych etapów edukacji lub kariery zawodowej. W księgarni Tantis.pl znajdziesz wszystkie niezbędne tytuły, dzięki którym nauka staje się bardziej efektywna.
Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii, marketingu i zarządzania czy psychologii, literatura popularnonaukowa dostępna w naszej księgarni wysyłkowej jest doskonałym rozwiązaniem. Posiadamy wiele interesujących pozycji, dzięki którym przyswajanie wiedzy staje się niezwykle łatwe i przyjemne.

Ładowanie...