Xi

Tomasz Budzyński (4 produktów)

Tomasz Budzyński to polski muzyk rockowy, poeta oraz malarz. Znany jest z występów solowych oraz udziału w zespole Armia. Jako pisarz dał się poznać autobiograficznymi publikacjami „Soul Side Story” oraz „Miłość”.

Urodził się w Tarnobrzegu w 1962 roku. Gdy miał kilka lat, wraz z rodziną przeniósł się do Puław, gdzie wychowywał się przez całą młodość. Obecnie mieszka w Poznaniu z żoną i dwójką dzieci. Muzycznie udziela się od lat 80. Zadebiutował w zespole Siekiera, następnie został współtwórcą rockowej grupy Armia, w której występuje do dziś. Ponadto związany był z zespołami 2Tm2,3 oraz Budzy i Trupia Armi...a.

Jest autorem kilku solowych albumów. Pierwszy, zatytułowany „Taniec Szkieletów” wydał w 2002 roku. Kolejne to „Luna” i „Osobowość”. W 2015 roku wraz z Michałem Jacaszkiem i Mikołajem Trzaską opublikowali album „Rimbaud”, tworząc projekt o tej samej nazwie. W roku 2018 wraz z kilkoma innymi muzykami wydał płytę „Stutthof. Apel cieni”, będącą hołdem dla ofiar nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof.

Poza działalnością muzyczną Budzyński zajmuje się także prowadzeniem fundacji „Niewidzialna Armia” oraz udziela się w Radiu Poznań, od 2016 roku prowadząc audycję „Melodramat – magazyn muzyki nieobecnej”. W 2011 roku opublikował książkę biograficzną o nazwie „Soul Side Story”. Jest także współautorem publikacji „Miłość”, wydanej w roku 2016.

Bibliografia Tomasza Budzyńskiego:
Soul Side Story;
Miłość (współautor: Tomasz Ponikło).

Niebezpieczne związki Donalda Tuska

4/5
24,74 44,90 zł −45%
Wysyłka 24 godziny

Miłość - Tomasz Budzyński

(okładka miękka)

25,11 39,90 zł −37%
Wysyłka 24 godziny

Soul Side Story z płytą DVD

(okładka twarda)

5/5
47,33 69,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...