Xi

Szymanowicz Maciej (4 produktów)

Maciej Szymanowicz jest polskim grafikiem i ilustratorem. Zasłynął jako twórca licznych okładek i szat graficznych zarówno książek dla dzieci, jak i literatury dla dorosłych. Sam także publikuje literaturę dziecięcą. Jest autorem bestsellerów „Rok w Krainie Czarów” oraz „Krasnoludki – fakty, mity, głupoty”.

Urodził się w Białymstoku. Od dziecka rysowanie było jego największą pasją, obok gry na puzonie. Ukończył studia na białostockim Wydziale Sztuki Lalkarskiej warszawskiej Akademii Teatralnej. Początkowo pracował jako aktor lalkowy w Teatrze Wierszalin w Supraślu. Szybko odkrył, że w rzeczywistości nie jest to jeg...o pasja i porzucił zawód na rzecz kariery grafika komputerowego. Był projektantem m.in. pocztówek i reklam.

Obecnie projektuje plakaty teatralne i gry planszowe oraz zajmuje się ilustrowaniem książek. Jego twórczość znalazła się m.in. w publikacjach pisarzy literatury dziecięcej, takich jak Dorota Gellner, Renata Piątkowska, Agnieszka Frączek czy Joanna Papuzińska. Za grafiki do książki „Asiunia”, autorstwa tej ostatniej otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

Pierwszą autorską książkę „Najmniejszy słoń świata” wydał w 2014 roku. Ponadto jest autorem bestsellerów „Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” i „Rok w Krainie Czarów” oraz puzzli dla dzieci „Kraina Czarów”.

Książki autorstwa Szymanowicza:
Rok w Krainie Czarów;
Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty;
Najmniejszy słoń świata.

Rok w Krainie Czarów

(okładka twarda)

5/5
31,45 44,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

(okładka twarda)

4/5
31,38 44,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Mój tato szczęściarz

15,87 24,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Wszystkie moje mamy

15,11 24,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...