Xi

Szczepański Dominik (4 produktów)

Dominik Szczepański jest polskim podróżnikiem i dziennikarzem sportowym, współpracującym z „Gazetą Wyborczą”. Zasłynął jako autor oraz współautor bestsellerowych książek takich jak „Na oceanie nie ma ciszy” czy „Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza”.

Wychowywał się w Bieszczadach. Współpracował z portalami sportowymi takimi jak Sport.pl, czy wyspecjalizowany w sportach ekstremalnych Off.Sport.pl. Publikował swoje teksty w magazynach „Wysokie Obcasy”, „Duży format” i „Magazyn Świąteczny”. Na stałe związany jest z „Gazetą Wyborczą”, gdzie publikuje teksty dotyczące wspinaczki górskiej, wypra...w i eksploracji.

Pierwszą książkę, zatytułowaną „Na oceanie nie ma ciszy” wydał w 2015 roku. Pozycja jest biografią Aleksandra Doby, który jako jedyny człowiek na świecie przepłynął kajakiem Atlantyk, używając wyłącznie własnych mięśni. Wraz z Piotrem Tomzą opublikował bestsellerowy reportaż „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góry do wyzwolenia”, a także pomógł wspinaczowi Adamowi Bieleckiemu w jego autobiografii „Spod zamkniętych powiek”.

W bibliografii Dominika Szczepańskiego znajdują się:
Na oceanie nie ma ciszy;
Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góry do wyzwolenia;
Spod zamarzniętych powiek;
Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza.

30,64 44,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny
30,64 44,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny
27,62 39,99 zł −31%
Wysyłka 24 godziny
27,23 39,99 zł −32%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...