Xi

Stuart Shanker (0 produktów)

Stuart Shanker to emerytowany profesor psychologii i filozofii na Uniwersytecie w Yorku. Jest założycielem i dyrektorem Self-Regulation Institute oraz Centrum MEHRIT. Popularność zyskał jako ekspert psychofizjologicznej teorii samoregulacji, mówca oraz autor poradników „Samoregulacja w szkole” i „SELF-REG”.

Urodził się w 1952 roku w Toronto w Kanadzie. Studia rozpoczął na uniwersytecie w rodzinnym mieście, a następnie dzięki uzyskanemu stypendium przeniósł się na Uniwersytet Oksfordzki. Tam kształcił się na interdyscyplinarnym kierunku filozoficzno-polityczno-ekonomicznym. Ukończył studia licencjackie, a następnie doktorskie ...z filozofii, po czym został pracownikiem naukowym w Christ Church w Oksfordzie. Później przeniósł się na Uniwersytet w Yorku, gdzie otrzymał tytuł profesorski.

Jest autorem licznych prac naukowych oraz poradników psychologicznych i parentingowych. Na polskim rynku dostępne są publikacje „Samoregulacja w szkole. Spokój, koncentracja, nauka” z roku 2012 oraz „SELF-REG” opublikowana w roku 2016. Obie dotyczą stosowania jego autorskiej metody samoregulacji u dzieci i młodzieży.

Publikacje Stuarta Shankera:
SELF-REG. Jak pomóc dziecku i sobie, nie dać się stresowi i żyć pełnią możliwości;
Samoregulacja w szkole. Spokój, koncentracja, nauka.

Przykro nam, ta kategoria nie zawiera żadnych produktów.

Ładowanie...