Stephen R. Covey (0 produktów)

Stephan R. Covey to mówca motywacyjny, twórca teorii 7 nawyków skutecznego działania i autor bestsellerowych książek o tematyce rozwoju osobistego i przywództwa. Żył w latach 1932-2012.

Był absolwentem studiów licencjackich z zarządzania na Uniwersytecie Utah oraz studiów MBA na Uniwersytecie Harvarda. Pracował jako wykładowca na Brigham Young University w Provo. Z kariery akademickiej zrezygnował w latach 80., otwierając organizację „Covey Leadership Center”.

Pierwszą książkę „7 nawyków skutecznego działania” opublikował w roku 1989. Publikacja do dziś cieszy się wielką popularnością. Została przetłumaczona na 40 języków i sprzedana dotychczas w nakładzie przekraczającym 20 milionów egzemplarzy. Opowiada o zasadach, jakie należy wdrożyć w swoim życiu, aby cieszyć się sukcesami zarówno zawodowymi, jak i osobistymi.
W kolejnych latach autor wydał także inne poradniki, m.in. „7 nawyków szczęśliwej rodziny”, czy „8 nawyk. Od skuteczności do wielkości”. W drugiej połowie lat 90. magazyn „Time” umieścił go na liście najbardziej wpływowych ludzi w Stanach Zjednoczonych.
W bibliografii Coveya znalazły się:
7 nawyków skutecznego działania;
Najpierw rzeczy najwazniejsze;
Zasady skutecznego przywództwa;
7 nawyków szczęśliwej rodziny;
8 nawyk. Od skuteczności do wielkości;
Mądrość i pasja;
Szybkość zaufania;
Wielkość codzienna. Inspiracja do życia pełnego sensu.
Ładowanie...