Xi

Starrett Kelly (3 produktów)

Kelly Starrett jest amerykańskim fizjoterapeutą, trenerem CrossFitu i popularyzatorem prawidłowego ćwiczenia.

Przed rozpoczęciem kariery terapeutycznej był aktywnym sportowcem. Dorastał w niemieckim Garmisch, gdzie uprawiał narciarstwo alpejskie i spływy kajakowe. Rozpoczynając szkołę średnią, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował trenowanie kajakarstwa. Był dwukrotnym mistrzem kraju oraz brał udział w zawodach międzynarodowych. W 2004 roku został zmuszony do zakończenia kariery, gdy doznał chronicznego przeciążenia mięśni i stawów.

Zaczął interesować się CrossFitem oraz rozpoczął stud...ia fizjoterapeutyczne. Wraz z żoną założył jedną z pierwszych na świecie siłownię CorssFit, która przykuła uwagę wielu sportowców, dzięki naciskowi kładzionemu w niej na bezpieczeństwo i ochronę przed kontuzjami.

Chcąc spopularyzować swoje metody, w 2013 roku wydał książkę Bądź sprawny jak lampart, która zyskała miano bestsellera. Kolejną, zatytułowaną Gotowy do biegu wydał w roku 2015. Pozycja skupiała się na odpowiedniej technice biegania. Następnie w roku 2016 światło dzienne ujrzała Skazany na biurko. Postaw się siedzącemu światu, objaśniająca groźne, długoterminowe efekty siedzącego trybu życia.

Starrett wraz z żoną prowadzą organizację non-profit „StandUp Kids”, która zbiera pieniądze na zakup specjalnych biurek dla dzieci w szkołach. Ponadto od 2011 roku jest autorem popularnego bloga treningowego „MobilityWOD”, uznawanego w krajach anglojęzycznych za jeden z najlepszych sportowych blogów.

70,50 119,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny
46,98 79,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny
35,22 59,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...