Socha Piotr (1 produktów)

Piotr Socha jest polskim ilustratorem, grafikiem i projektantem. Zasłynął jako autor ilustracji do książek edukacyjnych takich jak „Pszczoły”, „Drzewa” i „Potwór”.

Urodził się 13 listopada 1966 roku. Jest absolwentem Wydziału Grafiki w Pracowni Ilustracji Książkowej Prof. Janusza Stannego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który to ukończył w roku 1992.

Należy do grona najbardziej znanych polskich ilustratorów prasowych. Popularność zyskał głównie jako autor rysunków humorystycznych. Pracował dla redakcji takich gazet, jak „Przekrój”, „Polityka”, „Newsweek”, „Duży Format”, „Gazeta Wyborcza”, „Playboy”, „Wysokie Obcasy” oraz „Harward Business Review”.
W roku 1999 przy współpracy ze studiem animacji Platige Image zaprojektował nową oprawę graficzną czołówki Teleekspresu, Wiadomości, festiwalu piosenki w Opolu i w Sopocie na zlecenie programu TVP1. Projektuje także logotypy, gry planszowe, książki oraz audiobooki.
Został uhonorowany Złotym Orłem w 1999 roku za nową oprawę graficzną TVP1 oraz otrzymał nagrodę Dyrektora Artystycznego Roku. W roku 2011 roku został sklasyfikowany przez miesięcznik „Press” na 6. miejscu w rankingu 12 najlepszych polskich ilustratorów prasowych.
Bibliografia Piotra Sochy:
Potwór (współautor: Grzegorz Kasdepke);
Pszczoły (współautor: Wojciech Grajkowski);
Drzewa (współautor: Wojciech Grajkowski).

Pszczoły TW

Socha Piotr

Zintegrowana, Twarda

38,64 59,90 zł −35%
Wysyłka 24h
Ładowanie...