Xi

Sabała-Zielińska Beata (3 produktów)

Beata Sabała-Zielińska jest polską dziennikarską radiową, wykładowcą akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz autorką książek takich, jak „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” czy „Zakopane. Nie ma przebacz!”.

Urodziła się w 1968 roku w Nowym Targu. Pracowała w Radiu ZET, przez 12 lat przygotowując relacje z Podhala. Dzięki temu otrzymała pseudonim „głos z Zakopanego”. Aktualnie pracuje jako redaktorka naczelna pisma „Polski Region Pieniny”. Prowadzi także zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 2014 roku założyła internetową rozgłośnię dla studentów UJOT FM. Zajmu...je się w niej pozyskiwaniem i szlifowaniem młodych talentów radiowych.

W jej dorobku literackim znajdują się dwa przewodniki po Zakopanem, wydane wraz z Pauliną Młynarską w latach 2012 i 2014. Jest również autorką autobiografii „Radio-aktywna Sabała”, wywiadu-rzeki „Jak wysoko sięga miłość?” i publikacji „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”. Dwa ostatnie tytuły były nominowane do nagrody Książki Roku Lubimyczytać.pl.

Bibliografia Beaty Sabały-Zielińskiej:
Zakopane odkopane. Lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska (współautorka: Paulina Młynarska);
Zakopane. Nie ma przebacz! (współautorka: Paulina Młynarska);
Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego;
Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą Berbeką (współautorka: Ewa Dyakowska-Berbeka);
TOPR. Żeby inni mogli przeżyć.

25,80 39,90 zł −35%
Wysyłka 24 godziny
20,71 39,90 zł −48%
Wysyłka 24 godziny
25,80 39,90 zł −35%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...