Xi

Rowling Joanne K. (3 produktów)

Joanne K. Rowling, znana także jako J. K. Rowling to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych współczesnych angielskich pisarek. Znana jest przede wszystkim z serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze, których nakład przekroczył już 500 mln egzemplarzy i przyniósł autorce światową sławę.

Urodziła się w roku 1965 w angielskim miasteczku Chipping Sodbury. Ukończyła romanistykę i filologię klasyczną na Uniwersytecie w Exeter. Po studiach przeprowadziła się do Londynu, podejmując pracę w Amnesty International. Przez pewien czas mieszkała w Manchesterze oraz w Portugalii, gdzie uczyła języka angielskiego.
...
W 1995 roku napisała pierwszą powieść Harry Potter i Kamień Filozoficzny, która ze względu na odmowy licznych wydawnictw ukazała się dopiero w 1997 roku. Rok później Rowling otrzymała za nią nagrodę British Book Award, a pozycja zadebiutowała w amerykańskich księgarniach. Kolejnych 6 części również przypadły do gustu czytelnikom, trafiając na listy bestsellerów. W późniejszych latach wszystkie zostały zekranizowane przez wytwórnię Warner Bros.

Spod pióra autorki wyszły także 3 powieści dodatkowe z uniwersum Harry’ego Pottera oraz kilka krótkich opowiadań. Rowling jest także autorką powieści dla dorosłych Tra

52,67 79,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny
31,04 44,90 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Czytanie to najlepsza rozrywka dla dziecka, jaką można mu zapewnić. Regularne czytanie zapewnia prawidłowy rozwój intelektualny już u najmłodszych czytelników (czy też słuchaczy). Dzięki książkom dla dzieci, maluchy mają szansę rozwinąć swoją umiejętność kreatywnego myślenia, poszerzyć słownictwo i poznawać nowe rzeczy. Dzięki wspólnemu czytaniu z całą rodziną zacieśnisz więzi i sprawisz, że Twoje dziecko będzie chętniej sięgało po książeczki dla dzieci.

W kategorii Książki dla dzieci znajdziesz tysiące bestsellerów na rynku literatury dziecięcej. W naszej ofercie znajdziesz tytuły wydawnicze dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać. W tej zakładce znajdziesz pomoce dydaktyczne do nauki czytania, pisania i liczenia, dzięki którym Twoje dziecko będzie się wyróżniać na tle rówieśników.

Dostępne są również książeczki dla dzieci starszych, które stawiają swoje pierwsze kroki w zakresie płynnego czytania. Książeczki, oprócz dużych i wyraźnych liter, obfitują w piękne historyjki obrazkowe, które w jeszcze większym stopniu stymulują wyobraźnię dziecka i przyczyniają się do jego prawidłowego rozwoju intelektualnego.

W naszym dziale z książkami dla dzieci znajdziesz nie tylko ilustrowane bajki czy wierszyki. W asortymencie naszej księgarni dostępne są baśnie, podania, legendy, jak również historie i przypowieści biblijne. Nie brak także kolorowanek, malowanek czy wycinanek, dzięki którym Twoje dziecko poczyni szybkie postępy w logicznym i kreatywnym myśleniu.

A może Twoje dziecko od urodzenia uwielbia śpiewać? Warto próbować rozwijać pasje artystyczne już u najmłodszych dzieci – piosenki i śpiewniki, które znajdziesz w naszej księgarni, to dobry początek edukacji muzyczno-wokalnej. W podkategorii Piosenki i Śpiewniki znajdziesz dziesiątki publikacji dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, dzięki którym Twoje dziecko spędzi miło czas robiąc to, co lubi najbardziej. Tytuły wydawnicze zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

W kategorii książek dla dzieci znajdziesz również lektury szkolne na poziomie szkoły podstawowej. Tytuły, które każde dziecko powinno mieć w małym paluszku. „Chłopcy z Placu Broni”, „Mały Książę”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Pustyni i w Puszczy” - to tylko niektóre pozycje z kanonu lektur szkolnych, które znajdziecie na Tantis.pl

Ładowanie...