Xi

Rowling Joanne K. (4 produktów)

Joanne K. Rowling, znana także jako J. K. Rowling to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poczytnych współczesnych angielskich pisarek. Znana jest przede wszystkim z serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze, których nakład przekroczył już 500 mln egzemplarzy i przyniósł autorce światową sławę.

Urodziła się w roku 1965 w angielskim miasteczku Chipping Sodbury. Ukończyła romanistykę i filologię klasyczną na Uniwersytecie w Exeter. Po studiach przeprowadziła się do Londynu, podejmując pracę w Amnesty International. Przez pewien czas mieszkała w Manchesterze oraz w Portugalii, gdzie uczyła języka angielskiego.
...
W 1995 roku napisała pierwszą powieść Harry Potter i Kamień Filozoficzny, która ze względu na odmowy licznych wydawnictw ukazała się dopiero w 1997 roku. Rok później Rowling otrzymała za nią nagrodę British Book Award, a pozycja zadebiutowała w amerykańskich księgarniach. Kolejnych 6 części również przypadły do gustu czytelnikom, trafiając na listy bestsellerów. W późniejszych latach wszystkie zostały zekranizowane przez wytwórnię Warner Bros.

Spod pióra autorki wyszły także 3 powieści dodatkowe z uniwersum Harry’ego Pottera oraz kilka krótkich opowiadań. Rowling jest także autorką powieści dla dorosłych Tra

49,86 79,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny
30,49 36,90 zł −17%
Niedostępny
28,89 44,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny
)
Ładowanie...