Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Robert B. Jackson

 (1 produktów)

Biologia Campbella

5/5
131,19 199,00 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Robert B. Jackson

Robert B. Jackson zajmuje się przede wszystkim badaniami wpływu działalności człowieka na kondycję planety. Bazuje na podstawowej wiedzy naukowej i wykorzystuje ją do wywierania wpływów na decyzje i plany polityczne oraz minimalizowania następstw globalnego ocieplenia. Obecnie, wraz ze swoim zespołem, bada wpływ zmian klimatycznych i susz na śmiertelność lasów i ekosystemy trawiaste. Pracują również nad pomiarem i redukcją emisji gazów cieplarnianych poprzez Global Carbon Project (globalcarbonproject.org), któremu przewodniczy.

Najnowsze badania, które prowadzi, obejmują zorganizowanie globalnej sieci pomiarów szybów w ponad 80 lokalizacjach na całym świecie. Mają one skupiać się głównie na pomiarze i redukcji emisji metanu podczas wydobycia gazów cieplarnianych, lecz także metanu produkowanego przez gospodarstwa domowe.

Jest autorem tekstów oraz fotografii w jednej z popularniejszych, branżowych książek o środowisku ("The Earth Remains Forever: Generations at a Crossroads"), ponadto wydał dwie książki z wierszami dla dzieci, "Animal Mischief" i "Weekend Mischief". Jego fotografie były publikowane w znanych na całym świecie wydawnictwach, w tym w NY Times, Washington Post, USA Today i National Geographic News.

Zawodowo związany jest z Uniwersytetem Stanforda, jedną z najbardziej prestiżowych szkół wyższych na świecie.

Ładowanie...