Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Robert B. Jackson

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Robert B. Jackson nie posiada żadnych dostępnych produktów

Robert B. Jackson

Robert B. Jackson zajmuje się przede wszystkim badaniami wpływu działalności człowieka na kondycję planety. Bazuje na podstawowej wiedzy naukowej i wykorzystuje ją do wywierania wpływów na decyzje i plany polityczne oraz minimalizowania następstw globalnego ocieplenia. Obecnie, wraz ze swoim zespołem, bada wpływ zmian klimatycznych i susz na śmiertelność lasów i ekosystemy trawiaste. Pracują również nad pomiarem i redukcją emisji gazów cieplarnianych poprzez Global Carbon Project (globalcarbonproject.org), któremu przewodniczy.

Najnowsze badania, które prowadzi, obejmują zorganizowanie globalnej sieci pomiarów szybów w ponad 80 lokalizacjach na całym świecie. Mają one skupiać się głównie na pomiarze i redukcji emisji metanu podczas wydobycia gazów cieplarnianych, lecz także metanu produkowanego przez gospodarstwa domowe.

Jest autorem tekstów oraz fotografii w jednej z popularniejszych, branżowych książek o środowisku ("The Earth Remains Forever: Generations at a Crossroads"), ponadto wydał dwie książki z wierszami dla dzieci, "Animal Mischief" i "Weekend Mischief". Jego fotografie były publikowane w znanych na całym świecie wydawnictwach, w tym w NY Times, Washington Post, USA Today i National Geographic News.

Zawodowo związany jest z Uniwersytetem Stanforda, jedną z najbardziej prestiżowych szkół wyższych na świecie.

Ładowanie...