Xi

Rippetoe Mark (3 produktów)

Mark Rippetoe jest amerykańskim trenerem siłowym i pisarzem. W jego dorobku znajdują się książki o tematyce treningowej. Pracuje także jako recenzent artykułów eksperckich w tej dziedzinie. Jest autorem publikacji „Programowanie treningu siłowego” oraz „Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą”.

Urodził się w Wichita Falls w Teksasie na terenie Stanów Zjednoczonych w roku 1956. Ukończył Midwestern State University w rodzinnym mieście, uzyskując tytuł licencjata geologii naftowej. W 1979 roku na uczelni poznał swojego mentora Billa Starra. W tym samym czasie zaczął trenowanie trójboju, które zakończył w roku 1...988. W roku 1981 zwyciężył w zawodach Geater Texas Classic. W 1984 roku kupił Siłownię Andersona, którą następnie przekształcił w Klub Atletyczny Wichita Falls. W lokalizacji tej przez lata testował i dopracowywał swój program treningowy, maksymalizujący przyrost siły.

Pracował także jako ekspert merytoryczny w treningach ze sztangą, pomagając osobom trenującym CrossFit. Publikował artykuły treningowe dla magazynu „CrossFit Journal”. Jest również autorem książkowych poradników treningowych, takich jak „Zacznij od siły” czy „Programowanie treningu siłowego”.

Książki Marka Rippetoe dostępne w języku polskim:
Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą;
Programowanie treningu siłowego.

Programowanie treningu siłowego.

(okładka miękka)

5/5
46,98 79,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą

(okładka miękka)

5/5
52,86 89,90 zł −41%
Wysyłka 24 godziny

Pakiet: Zacznij od siły. Kultowy poradnik treningu ze sztangą / Programowanie treningu siłowego.

(okładka miękka - pakiet)

99,84 169,80 zł −41%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...