Xi

Rejmer Małgorzata (4 produktów)

Małgorzata Rejmer to polska reportażystka i pisarka. Jest głównie autorką reportaży, takich jak bestsellerowe „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” oraz powieści „Toksymia”.

Na świat przyszła w Warszawie w 1985 roku. Ukończyła kulturoznawstwo w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktorskie w Instytucie Kultury Polskiej na tej samej uczelni.

Jako pisarka zadebiutowała już w wieku trzynastu lat, publikując autorskie wiersze w kwartalniku „Okolica Poetów”. Jej pierwsze opowiadanie „Poczekalnia” znalazło się w antologii ...„20 lat pod lampą” w 2011 roku.

W 2009 roku wydała pierwszą powieść „Toksymia”, która rok później doczekała się nominacji do Nagrody Literackiej Gdynia. Cztery lata później opublikowała reportaż „Bukareszt. Kurz i krew”, który przyniósł jej Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia”, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii „Literatura faktu” oraz nominację do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike.

W 2018 roku wydała reportaż „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”, który wciąż utrzymuje się na listach bestsellerów. Dzięki niej Rejmer została uhonorowana w 2019 roku Paszportem „Polityki” w kategorii „Literatura”.

Bibliografia Małgorzaty Rejmer:
Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii;
Bukareszt. Kurz i krew;
Obrażenia. Pobici z Polską;
Toksymia;
Dziewczynka ze światła.

23,94 39,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny
23,94 39,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny
20,80 30,00 zł −31%
Wysyłka 24 godziny
Ładowanie...