Xi

Rejmer Małgorzata (6 produktów)

Małgorzata Rejmer to polska reportażystka i pisarka. Jest głównie autorką reportaży, takich jak bestsellerowe „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii” oraz powieści „Toksymia”.

Na świat przyszła w Warszawie w 1985 roku. Ukończyła kulturoznawstwo w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia doktorskie w Instytucie Kultury Polskiej na tej samej uczelni.

Jako pisarka zadebiutowała już w wieku trzynastu lat, publikując autorskie wiersze w kwartalniku „Okolica Poetów”. Jej pierwsze opowiadanie „Poczekalnia” znalazło się w antologii ...„20 lat pod lampą” w 2011 roku.

W 2009 roku wydała pierwszą powieść „Toksymia”, która rok później doczekała się nominacji do Nagrody Literackiej Gdynia. Cztery lata później opublikowała reportaż „Bukareszt. Kurz i krew”, który przyniósł jej Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia”, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii „Literatura faktu” oraz nominację do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike.

W 2018 roku wydała reportaż „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”, który wciąż utrzymuje się na listach bestsellerów. Dzięki niej Rejmer została uhonorowana w 2019 roku Paszportem „Polityki” w kategorii „Literatura”.

Bibliografia Małgorzaty Rejmer:
Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii;
Bukareszt. Kurz i krew;
Obrażenia. Pobici z Polską;
Toksymia;
Dziewczynka ze światła.

Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii

(okładka miękka)

5/5
23,94 39,90 zł −40%
Wysyłka 24 godziny

Bukareszt. Kurz i krew

(okładka miękka)

24,37 39,90 zł −39%
Wysyłka 24 godziny

Toksymia

(okładka twarda)

23,76 36,00 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Toksymia Wyd. III

(okładka miękkabroszurowa)

19,80 30,00 zł −34%
Wysyłka 3 dni robocze
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...