Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Piotr Winczorek

 (1 produktów)

Wstęp do prawoznawstwa

Tomasz Stawecki, Piotr Winczorek, Tatiana Chauvin

(okładka miękka)

44,99 59,00 zł −24%
Wysyłka 24 godziny

Piotr Winczorek

Piotr Winczorek (ur. w 1943 roku w Warszawie) był polskim prawnikiem, profesorem nauk prawnych oraz członkiem Trybunału Stanu. Pracował jako wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce. Specjalizował się w dziedzinie nauk o państwie oraz w prawie konstytucyjnym.

W 1966 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, po czym podjął pracę na tej uczelni. Tytuł doktora otrzymał w 1972 roku po odbyciu seminarium doktoranckiego prowadzonego przez profesora Stanisława Ehrliha, a stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1988 roku.

Piotr Winczorek był aktywny politycznie - działał w Stronnictwie Demokratycznym oraz pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Centralnego Sądu CK SD. W 1989 roku kandydował również na posła z ramienia Stronnictwa.

Piotr Winczorek jest autorem licznych prac naukowych, podręczników akademickich oraz artykułów specjalistycznych w takich czasopismach jak "Rzeczpospolita".

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w 1997 roku "w uznaniu wybitnych osiągnięć w kształtowaniu prawnych podstaw demokratycznego i praworządnego państwa ze szczególnym uwzględnieniem zasług w tworzeniu nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" przyznał mu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2014 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim tego orderu.

Piotr Winczorek zmarł w 2015 roku i został pochowany w rodzinnym grobie na Starych Powązkach.

Ładowanie...