Xi

Oziewicz Tina (5 produktów)

Tina Oziewicz jest polską pisarką, znaną z autorstwa książeczek dla dzieci, takich jak „Dzicy lokatorzy”, czy bestsellerowe wierszyki „Miasto śpi”. Z zawodu jest nauczycielką języka angielskiego, wykładowcą akademickim oraz tłumaczką literatury anglojęzycznej.

Jest absolwentką filozofii i anglistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczyła języka angielskiego w jednym z wrocławskich gimnazjów, a następnie prowadziła zajęcia na swojej alma mater i w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu w ramach studiów doktoranckich.

Przez rok uczyła także w szkole językowej. Jest autorką licznych artykułów i referatów n...aukowych. Jako tłumaczka języka angielskiego, przełożyła na ojczysty język m.in. książki Isabelli Bunnell i Caroline Paul.

Jako pisarka zadebiutowała w 2007, publikując zbiór opowiadań dla dzieci „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem na rzeką i inne bajki”. Trzy lata później opublikowała książkę „Powidoki”. Była trzykrotnie nominowana do nagrody Książki Roku polskiej skejci IBBY za książki „Pamiątka z Paryża”, „Tyranozaur i traktorzystki” i „Dzicy lokatorzy”. Ta ostatnia przyniosła jej zwycięstwo w roku 2014.

W 2017 roku wraz z Agatą Królak wydała zbiór wierszyków dla dzieci „Miasto śpi”. Książeczka ta stale utrzymuje się na krajowych listach bestsellerów.

Bibliografia Tiny Oziewicz:
O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem na rzeką i inne bajki;
Powidoki;
Pamiątka z Paryża;
Tyranozaur i traktorzystki;
Dzicy lokatorzy;
Miasto śpi.

Masło śpi

(okładka twarda)

20,12 32,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny
23,84 37,91 zł −37%
Wysyłka 24 godziny
20,12 32,00 zł −37%
Wysyłka 24 godziny
23,33 29,90 zł −22%
Wysyłka 3 dni robocze

Powidoki

(okładka twarda)

14,53 23,10 zł −37%
Niedostępny
Ładowanie...