Xi

Michalkiewicz Stanisław (2 produktów)

Stanisław Michalkiewicz to polski prawnik, polityk, wykładowca akademicki oraz publicysta i pisarz. Był działaczem opozycji w czasach PRL. Pisze książki o tematyce politycznej i społecznej.

Urodził się w 1947 roku w Lublinie. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w rodzinnym mieście oraz Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1972 roku rozpoczął pracę w magazynie „Złoty Sztandar”. Później pisał dla czasopisma „Opinia”, a także uruchomił własny tygodnik „Gospodarz”.

W latach 80. założył Klub Służby Niepodległości. Za działalność opozycyjną został inter...nowany do Białołęki, gdzie poznał Janusza Korwina-Mikke. W 1983 roku założył podziemny magazyn „Krąg” oraz wydawnictwo publikujące cenzurowane książki. Po zmianie ustroju pracował nad projektem Konstytucji oraz przez krótki czas był sędzią Trybunału Stanu.

Obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto pisze liczne felietony m.in. w „Dzienniku Polskim” czy „Gazecie Polskiej” oraz publikuje książki. Jednymi z najpopularniejszych pozycji w jego dorobku są „Niemcy, Żydzi i folksdojcze” oraz „Naziści i Szabe

19,12 28,90 zł −34%
Wysyłka 24 godziny
19,12 28,90 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Dobra książka to doskonały sposób na pozbycie się napięć, które w nas narastają w wyniku codziennej bieganiny. Szczególnie literatura piękna ma w sobie coś wyjątkowego, dzięki czemu możemy na moment zatracić się w wyimaginowanym świecie pełnym intryg, zagadek kryminalnych czy historii miłosnych. Książki, które znajdziecie w dziale z literaturą piękną, to powieści napisane lekkim piórem i z niebywałą dbałością o wrażenia estetyczne czytelnika.

W ofercie naszej księgarni znajdziecie tysiące tytułów, po które z pewnością warto sięgnąć. Literatura historyczna, powieści kryminalne, klasyki od najwybitniejszych autorów w dziejach – wszystko to znajdziecie właśnie w tym dziale. George Orwell, Fiodor Dostojewski, Carlos Ruiz Zafon, to jedne z najbardziej cenionych nazwisk w świecie literatury. W naszej księgarni znajdziecie utwory ich autorstwa, które na przestrzeni lat kształtowały umysły i światopogląd wielu ludzi na całym świecie. W dziale z literaturą piękną znajdziecie nie tylko prozę, ale również utwory poetyckie. Choć czytanie wierszy wydaje się już przeżytkiem, warto mieć pod ręką tomik poezji, który w gorszych chwilach doda nam otuchy.

Ładowanie...