Marshall B. Rosenberg (0 produktów)

Marshall B. Rosenberg to amerykański psycholog, mediator i nauczyciel. Zasłynął jako twórca idei Non Violence (NVC), znanej w Polsce jako Porozumienie bez Przemocy. Był autorem książek o tematyce pedagogicznej i psychologicznej, w tym bestsellera „Porozumienie bez przemocy. O języku życia”. Żył w latach 1934-2015.

Urodził się w Cantonie w amerykańskim stanie Ohio. W 1943 roku wraz z rodzicami przeniósł się do Detroit, gdzie był świadkiem zamieszek na tle rasowym oraz sam doświadczył z tego względu nieprzyjemności, jako dziecko rosyjskich imigrantów żydowskiego pochodzenia.

W 1961 roku obronił doktorat z psychologii klinicznej na Uniwersytecie w Wisconsin-Madison. Pod wpływem badań profesora Carla Rogersa, u którego pracował, stwierdził, że sposób myślenia, język i formy wzajemnego porozumienia mają wpływ na to, czy w poszczególnych przypadkach człowiek reaguje przemocą, czy współczuciem. Stworzył model komunikacji, który nazwał Porozumieniem bez Przemocy.
Przez wiele lat był mediatorem w więzieniach i rejonach konfliktów zbrojnych. Założył organizację szerzącą jego ideę na całym świecie. Propagował ją także za pośrednictwem licznych spotkań i publikacji. Najpopularniejszą z nich jest „Porozumienie bez przemocy. O języku życia”.
Najpopularniejsze publikacje Marshalla B. Rosenberga:
Porozumienie bez przemocy. O języku życia;
W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji;
Rozwiązywanie konfliktów poprzez porozumienie bez przemocy;
Edukacja wzbogacająca życie;
To, co powiesz, może zmienić świat;
Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według Porozumienia bez Przemocy.
Ładowanie...