Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Maria Menendez-Ponte

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Maria Menendez-Ponte nie posiada żadnych dostępnych produktów

Maria Menendez-Ponte

Maria Menendez-Ponte przyszła na świat w Galicji. Początki jej kariery sięgają studiów na Uniwersytecie w Santiago de Compostela, gdzie wraz z grupą studentów założyła klub filmowy. W tamtym czasie była także delegatką klasową i publikowała liczne artykuły protestacyjne w różnych gazetach galicyjskich.

Przed ukończeniem studiów, w 1974 roku wyszła za mąż i kiedy urodziła pierwsze dziecko przeniosła się wraz z rodziną do Nowego Jorku, gdzie mieszkała przez pięć lat i gdzie ukończyła National University of Distance Education. Później zamieszkała w Madrycie, gdzie ukończyła filologię hiszpańską.

Ostatecznie doczekała się czwórki dzieci, z którymi zaczęła wymyślać historie i planować liczne przygody. Jak sama przyznaje, to dzieci nauczyły ją patrzeć na świat magicznym spojrzeniem, jakby widziały wszystko po raz pierwszy, próbując przy tym odkryć ukrytą istotę rzeczy. I tak właśnie rozpoczęła się jej ekscytującą podróż, którą jest opowiadanie historii.

W latach 90. rozpoczęła pracę jako pisarka, zarówno powieści, jak i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Wiele jej książek odniosło wielkie sukcesy sprzedażowe, w tym książka "Nigdy nie będę twoim bohaterem", za którą autorka zdobyła nagrodę Złotej Księgi w 2006 roku. Książka sprzedała się w ponad 100 000 egzemplarzy. W 2015 roku pojawiła się druga część "Bohater wbrew sobie", a w 2017 trzecia "Bohater w stroju sportowym".

Pracowała również przy produkcji wielu podręczników, projektów muzycznych, scenariuszy oraz licznych artykułów dla magazynu "Padres y Maestros" i gazety "Escuela".

Ładowanie...