Krzysztof Mizera (0 produktów)

Krzysztof Mizera to doradca żywieniowy, trener przygotowania motorycznego i personalny, doktor fizjologii sportu oraz adiunkt Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jest autorem bestsellera „Bieganie jest proste” oraz współautorem książek „Dietetyka sportowa” i „Żywienie młodego sportowca”.

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz państwowe kursy na instruktora fitness i kulturystyki, gimnastyki, lekkiej atletyki, a także przygotowania motorycznego. Jego praca doktorska dotyczyła diety w sportach siłowy.

Od 2008 roku pracuje zarówno z zawodowcami, w tym olimpijczykami i mistrzami świata, jak i amatorami. Zajmuje się głównie pomocą w redukcji tkanki tłuszczowej oraz dojściu do formy. Jest ekspertem telewizyjnym m.in. stacji TVN, TVP2, Polsat czy Superstacji, gdzie komentuje wydarzenia sportowe, takie jak igrzyska olimpijskie czy mundiale, a także afery dopingowe.
Mizera jest autorem licznych artykułów naukowych o dietetyce i treningach. Współpracuje także z wieloma magazynami sportowymi z całego kraju. W 2015 roku opublikował książkę „Bieganie jest proste”. Współtworzył także publikacje „Dietetyka sportowa” i „Żywienie młodego sportowca”.
Bibliografia Krzysztofa Mizery:
Bieganie jest proste;
Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie (współautorka: Justyna Mizera);
Żywienie młodego sportowca. Co jeść, by zostać mistrzem (współautorka: Justyna Mizera).
Ładowanie...