Xi

Krzysztof Grzegorz Rak

 (2 produktów)

Polska. Niespełniony sojusznik Hitlera

Krzysztof Grzegorz Rak

(okładka twarda)

34,99 
Wysyłka 24 godziny

Piłsudski między Stalinem a Hitlerem

Krzysztof Grzegorz Rak

(okładka twarda)

83,99 
Wysyłka 24 godziny

Krzysztof Grzegorz Rak

Dr Krzysztof Rak to historyk filozofii i dyplomacji, publicysta, tłumacz oraz autor książek i artykułów historycznych. Zajmuje się również stosunkami międzynarodowymi oraz polityką. Został dyrektorem zarządzającym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. To znany publicysta, który nie ucieka od kontrowersyjnych tematów. Działalność publicystyczna tego autora jest związana z dużymi czasopismami i portalami internetowymi. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie zdobył doktorat na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dr Krzysztof Rak pracował jako asystent na Wydziale Filozofii obecnego Uniwersytetu w Białymstoku. Był również urzędnikiem Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zajmował się głównie polityką międzynarodową, zwłaszcza relacjami polsko-niemieckimi. Ponadto został rzecznikiem prasowym Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Pracował w TVP, gdzie został nawet szefem Wiadomości. Zarządzał także redakcją zagraniczną Agencji Informacji TVP. Autor pisze książki oraz artykuły, publikowane w polskich i zagranicznych czasopismach.

"Polska. Niespełniony sojusznik Hitlera" - książka dr Krzysztofa Raka, podejmująca tematykę przedwojennej polityki zagranicznej. Autor usiłuje dowieść, że Polska była niespełnionym sojusznikiem nazistowskich Niemiec. Adolf Hitler miał już w 1933 r. wciągnąć polski naród w w sojusz przeciwko ZSRR. Dr Krzysztof Rak wyjaśnia relacje polsko-niemieckie przed wybuchem wojny. Pisze o przyczynach ustępstw zachodnich mocarstw wobec nazistowskich Niemiec. Korzysta z archiwalnych dokumentów polskich i niemieckich, prezentując nową interpretację przedwojennej polityki międzynarodowej.

Ładowanie...