Xi

Kopciński Jacek (3 produktów)

Jacek Kopciński jest polskim krytykiem teatralnym, dramatologiem oraz historykiem literatury. Znany jest jako autor licznych publikacji, takich jak biografia „Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta” czy seria podręczników szkolnych „Przeszłość to dziś. Literatura, język, kultura”.

Urodził się w roku 1965. W latach 2005-2009 był współpracownikiem stacji TVP Kultura. W roku 2009 prowadził program „Kwartet Literacki” w TVP2. Wtedy też został członkiem Kapituły Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Od 2006 roku jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Teatr”.

Jest profesorem Instytutu Badań Literackic...h PAN oraz kierownikiem Katedry Badań nad Teatrem i Filmem na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2011-2016 współpracował z Wydziałem Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie jest działaczem Kolegium „Artes Liberales” na Uniwersytecie Warszawskim oraz kierownikiem Ośrodka Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym PAN.

Prowadzi felieton „Widok z Koziej” w miesięczniku „Teatr”. Jest także autorem serii podręczników szkolnych „Przeszłość to dziś”. W jego dorobku znajdują się również publikacja filologiczna „Gramatyka i mistyka” z 1997 roku, czy monografia „Nasłuchiwanie” wydana w roku 2008.

Bibliografia Jacka Kopcińskiego:
Seria Przeszłość to dziś. Literatura, język, kultura;
Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta;
Powrót Dziadów i inne szkice teatralne;
Wybudzanie;
Gramatyka i mistyka;
Którędy do wyjścia? Szkice i rozmowy teatralne.

J.Polski LO Przeszłość To Dziś 3 w.2014 STENTOR

(okładka miękka)

35,49 38,90 zł −9%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...