Xi

Katy Wiedemann

 (1 produktów)

Anatomicum. Muzeum anatomii

(okładka twarda)

43,99 
Wysyłka 24 godziny

Katy Wiedemann

Katy Wiedemann jest amerykańską ilustratorką i tatuatorką. Zawodowo z tatuażem związała się na początku 2018 roku, wcześniej - od 2013 roku pracowała jako ilustratorka naukowa i biologiczna. W swojej pracy tatuatorki również daje wyraz miłości do nauki, koncentrując się na naturalnych motywach, które dominują w jej w stylu.

Katy jest absolwentką Rhode Island School of Design z tytułem licencjata w dziedzinie ilustracji oraz magistrem ilustracji uzyskanym w Edinburgh College of Art. Obecnie mieszka w Filadelfii, gdzie pracuje jako tatuatorka.

W swoich pracach posługuje się tradycyjnymi technikami, takimi jak rysunek tuszem i akwarela. Czerpie inspirację z prac największych dawnych ilustratorów i odwołuje się do estetyki klasycznych naukowych rycin. W swoich pracach plastycznych, zarówno ilustracjach, jak i obrazach wykorzystuje także tradycyjne renesansowe techniki glazury olejnej. Prace Katy Wiedemann łączą w sobie wyjątkową ekspresję malarstwa figuratywnego z precyzyjnym zrozumieniem anatomii. Odnaleźć w nich można zarówno piękno, jak i złożoność formy ludzkiego ciała. Jej prace łączą aspekty biologii naturalnej i science fiction, dając widzom możliwość odnalezienie elegancji w grotesce.

Ogromną sławę przyniosło jej stworzenie ilustracji do "Anatomicum. Muzeum Anatomii" autorstwa Jennifer Z. Paxton. Książka jest współcześnie stworzonym obszernym, bogato zilustrowanym podręcznikiem o ciele człowieka. Ukazuje szczegółową budowę komórek, tkanek, organów i układów, a także przebieg zachodzących w ciele procesów, takich jak trawienie i oddychanie.

Ładowanie...