Xi

Karol Dickens (4 produktów)

Karol Dickens to angielski powieściopisarz, uznawany za jednego z najważniejszych brytyjskich pisarzy epoki wiktoriańskiej w Anglii. Był autorem m.in. „Opowieści wigilijnej”, którą dziś znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. Żył w latach 1812-1870.

Przyszedł na świat w Portsmouth w hrabstwie Hampshire w Anglii. Przez krótki czas uczęszczał do szkoły, jednak gdy w 1824 roku jego ojciec trafił do więzienia, musiał porzucić edukację i rozpocząć pracę w fabryce. Po zwolnieniu ojca wrócił do szkoły, jednak szybko z niej zrezygnował. Zaczął zarabiać w firmie prawniczej jako asystent, następnie otrzymał posadę report...era.

W 1833 roku opublikował pierwsze opowiadanie na łamach magazynu „Monthly Magazine”. Trzy lata później wydał zbiór tekstów dziennikarskich, dzięki któremu nawiązał znajomość ze swoim przyszłym wydawcą.

Pierwszą powieścią Dickensa był „Klub Pickwicka”, publikowany odcinkami w prasie. W 1838 roku wydał „Oliviera Twista” i stał się niezwykle popularnym autorem. Bez przeszkód godził pracę redakcyjną z pasją pisarską. Często podróżował, publicznie czytając swoje teksty. Współcześnie znany jest jako autor „Oliviera Twista” i „Opowieści wigilijnej”. Jego ostatnią powieścią była niedokończona ze względu na śmierć „Tajemnica Edwina Drooda”.

Najważniejsze dzieła Dickensa:
Opowieść wigilijna;
Olivier Twist;
Samotnia;
Wielkie nadzieje;
Opowieść o dwóch miastach;
Tajemnica Edwina Drooda.

Opowieść Wigilijna. Lektura z opracowaniem i streszczeniem

(okładka miękka)

3,96 5,88 zł −33%
Wysyłka 2 dni robocze

Opowieść Wigilijna z oprac. okleina GREG

(okładka twarda)

8,65 12,87 zł −33%
Niedostępny

Opowieść wigilijna TW

6,18 13,44 zł −54%
Wysyłka 24 godziny

Opowieść wigilijna BR

3,23 7,04 zł −54%
Wysyłka 24 godziny
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...