Xi

Kahneman Daniel (4 produktów)

Daniel Kahneman jest izraelsko-amerykańskim ekonomistą i psychologiem. Powszechnie znany jest jako laureat Nagrody Nobla oraz autor bestsellerowego poradnika psychologicznego „Pułapki myślenia”.

Urodził się w 1934 roku w Tel-Awiwie w Izraelu. Od dziecka mieszkał i wychowywał się w Paryżu w rodzinie o litewsko-żydowskich korzeniach. W 1961 roku uzyskał doktora z psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley oraz rozpoczął pracę na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Współpracował także z Uniwersytetem Harvarda i Uniwersytetem Stanforda, a w 1978 roku porzucił pracę w Jerozolimie na rzecz Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskie...j. Podczas pracy na Uniwersytecie Princeton uzyskał tytuł profesora. Obecnie pracuje w Jerozolimie, jednocześnie współpracując z kilkoma północnoamerykańskimi uczelniami.

Kahneman ma w swoim dorobku około dwustu prac naukowych z dziedziny psychologii i ekonomii. Jest współtwórcą psychologicznej teorii perspektywy. Jej opracowanie w dużej mierze przyczyniło się do nagrodzenia profesora Nagrodą Nobla w dziedzinie ekonomii w roku 2002.

Jest autorem tekstów, ukazujących się w branżowych pismach „Ecinomics and Philosophy” czy „Thinking and Reasoning”. W 2012 roku wydał bestsellerową książkę „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”. Analizuje w niej rozmaite procesy myślowe i szczegółowo objaśnia ich zasady.

Na polskim rynku dostępna jest bestsellerowa książka Kahnemana:
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym.

Pułapki myślenia

(okładka miękka)

5/5
32,98 49,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym.

(okładka twarda)

39,09 59,00 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Pułapki myślenia

(okładka płyta cd / dvd)

35,28 49,00 zł −28%
Wysyłka 3 dni robocze

Thinking, Fast and Slow

(okładka miękka)

39,70 44,10 zł −10%
Wysyłka 3 dni robocze
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...