Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jones Malcolm

 (1 produktów)

Dom lalki. Sandman. Tom 2

(okładka twarda)

5/5
58,68 79,99 zł −27%
Wysyłka dzisiaj

Jones Malcolm

Malcolm Jones III urodził się w roku 1959, zmarł w 1996. Był popularnym był amerykańskim twórcą komiksów, najlepiej znanym jako ilustrator komiksu "Sandman" autorstwa Neila Gaimana, gdzie nadawał grafikom autorskie linie i tekstury, współpracował wtedy między innymi z: Mikem Dringenbergiem, Kelley'em Jonesem i Colleen Doran. Znany był również z ilustrowania szkiców autorstwa Denysa Cowana w "The Question".

Jones uczęszczał do średniej szkoły o profilu plastycznym wraz z przyszłym współzałożycielem Milestone Media, Michaelem Davisem. Później ukończył Pratt Institute czyli jedną z najlepszych artystycznych szkół wyższych w USA, której zarówno wykładowcy, jak i absolwenci to uznawani na całym świecie artyści, projektanci i naukowcy w swoich dziedzinach.

Jones zadebiutował w profesjonalnym komiksie, ilustrując na podstawie szkiców Dennisa Yee "Tanią pracę”, jedno z czterech opowiadań w antologii komiksu DC Comics "New Talent Showcase". Jego pierwszą regularną pracą było ilustrowanie "Young All-Stars" wydawnictwa DC. Tworzył także własne prace, w tym historię Spider-Mana dla Marvel Comics Presents oraz niepublikowaną miniserię "Coldblood" dla Marvel Comics.

Ładowanie...